[wp-story]

Bota/Rajoni

Maas: Gjermania nuk ka informacione për tërheqjen e ushtrisë amerikane

Maas: Gjermania nuk ka informacione për tërheqjen e ushtrisë amerikane
14:42 | 16 Qershor 2020

Ministri i Jashtëm gjerman Heiko Maas deklaroi sot se nuk ka marrë asnjë informacion në lidhje me tërheqjen e trupave amerikane nga Gjermania.

Ai tha këtë gjatë vizitës së tij zyrtare në Varshavë, dhe shtoi se prania e ushtrisë amerikane në Gjermani është thelbësore për mbrojtjen gjermane dhe amerikane, transmeton Reuters.

“Graniti” hap showroom-in e dytë në Prishtinë (VIDEO)

Të tjera