×
 • Lajme
 • Lajme

  Lushtaku: Ishalla s’ka nevojë me shku në Mitrovicë për luftë, por jam i gatshëm çdo herë

  FrontOnline
  05 Qershor 2023

  Nënkryetari i Skenderajt, Sami Lushtaku i ka çuar mesazh Qeverisë Kurti duke e stolisur qytetin me flamuj të Shteteve të Bashkuara.

  Lushtaku e ka kritikuar qasjen e kryeministrit Albin Kurti për situatën në veri të vendit.

  Ish-komandanti i UÇK-së tha se shpreson që nuk do t’i bie të shkojë në Mitrovicë për luftë.

  “Nuk kam qenë në Mitrovicë. Ishalla nuk ka nevojë me shku në Mitrovicë asnjëherë”, tha ai.

  “Uroj që kjo të mos ndodhë asnjëherë”, tha Lushtaku, pasi u pyet për mundësinë e luftës.

  Por, në rast se ndodh, ai tha se është i gatshëm t’i përgjigjet vendit.

  “Gjithmonë i përgjigjem vendit tim. Jam i gatshëm çdo herë t’i përgjigjem popullit tim”, tha Lushtaku për T7.

  Blini derivate me çmim të lirë dhe hyni në garë për të fituar banesë, iphone 13 e 19 shpërblime tjera
  Nga Rubrika
  Lajme01 Tetor 2023
  ”Gjaku më i ri i Kombit më të vjetër” Ky është mesazhi që tifozëria e klubit futbollistik Gostivari, kanë ndarë për të...
  Lajme01 Tetor 2023
  Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka publikuar pamje të terroristëve duke u trajnuar katër ditë para se të kryenin sulmin...
  Lajme01 Tetor 2023
  Deputeti shqiptar në Kuvendin e Serbisë, Shaip Kamberi, ka goditur presidentin serb, Aleksandër Vuçiq, i cili ka thënë se aksionin në veri...
  Të tjera
  Vip01 Tetor 2023
  E ftuar në “Më Lër të Flas”, Fifi sqaroi deklaratën e saj për pronarët e club-eve. Këngëtarja në një postim gjatë sezonit të verës,...
  Bota/Rajoni01 Tetor 2023
  Qindra mijëra njerëz thuhet se kanë marrë pjesë në një tubim të opozitës në Varshavë të dielën, dy javë përpara zgjedhjeve që...
  Lajme01 Tetor 2023
  Papa Françesku bëri thirrje të dielën për bisedime mes Azerbajxhanit dhe Armenisë, për ta kthyer paqen në Nagorno-Karabak, duke shtuar se ky...
  Vip01 Tetor 2023
  Aktori i humorit, Albano Bogdo së fundi ka përdorur një shaka banale teksa fliste për këngëtarin Alban Ramosaj dhe motrën e tij,...
  Bota/Rajoni01 Tetor 2023
  Pamjet që të ofron bregdeti i Durrësit ditën e parë të Tetorit, nuk ka asnjë dallim me ato të kulmit të sezonit...
  Lajme01 Tetor 2023
  Ministri i Punëve të Brendshme Xhelal Sveçla, ka thënë se aksioni po vazhdon në veri. Ai ka shprehur dyshime se ka më...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.