×
 • Lajme
 • Lajme

  Lladrovci: Thaçi është person me vlera nacionale

  FrontOnline
  17 Korrik 2020

  Kryetari i komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci, me një shkrim në rrjetin social, i ka uruar mirëseardhje presidentit Hashim Thaçi pas intervistave katër ditore nga Zyra e Prokurorit të Specializuar.

  Lladrovci me anë të një postimi në Facebook ka thënë se Thaçi është personalitet me vlerë nacionale, të cilin e nxori historia pas rrethanave kur na kanosej asgjësimi, pas aksioneve të shtetit të Serbisë që me gjenocid të mbaroj punën e filluar para më shumë se 150 viteve.

  ”Presidenti ynë, Hashim Thaçi, është personalitet me vlerë nacionale, të cilin e nxori historia pas rrethanave kur na kanosej asgjësimi, pas aksioneve të shtetit të Serbisë që me gjenocid të mbaroj punën e filluar para më shumë se 150 viteve. Hashim Thaçi, Kadri Veseli, çlirimtarët tjerë të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës dhe popullit tonë liridashës, janë ajo mburojë e vijë qëndrese nacionale, ai dinjitet yni dhe boshti kurrizor i krenarisë, për të luftuar rrezikun serioz që na kanosej nga gjenocidi”, ka shkruar Lladrovci.

  Tutje ai e ka renditur UÇK’në me shumë vlera, pas ushtrisë së Gjergj Kastriotit Skënderbeut, duke theksuar se një popull që mbron veten nga gjenocidi dhe asgjësimi, nuk mund të ketë në gjirin e vet as ide, as ideatorë e as ekzekutues të krimeve. Ata janë tjetërkund, jo në mesin tonë.

  Më poshtë postimi i i plotë i Lladrovcit:

  Një delegacion i Prince Coffee viziton plantacionet e kafesë në Indi
  Nga Rubrika
  Lajme18 Prill 2024
  Sot në Kuvendin e Kosovës do të bëhet konstituimi i Komisionit Hetimor Parlamentar për procesin e subvencionimit të blerjes së teksteve shkollore...
  Lajme18 Prill 2024
  Sot në Bruksel do të zhvillohet takimi mes Kosovës dhe Serbisë. Bashkimi Europian ka konfirmuar se takimi i radhës në nivel të...
  Lajme18 Prill 2024
  Kryetari i Kryeqytetit, Përparim Rama për nder të Ditës së Dëshmorëve të Komunës së Prishtinës, sot do të bëjë homazhe te varrezat...
  Të tjera
  Lajme17 Prill 2024
  Avokatja Emira Gavazaj-Gashi tha se ka gra që pasi e paraqesin rastin e dhunës familjare, pas një dite i kërkohet të tërhiqet....
  Sport17 Prill 2024
  Tyson Fury është paralajmëruar të tërhiqet nga lufta e tij e ardhshme kundër Oleksandr Usyk nga një ish-yll britanik i boksit. Gypsy...
  Sport17 Prill 2024
  Prokuroria Themelore në Pejë ka kërkuar një muaj paraburgim për të dyshuarin e dhunës në familje, xhudistin Akil Gjakova. Lajmin e ka...
  Sport17 Prill 2024
  Pjesa e parë e ndeshjes kthyese të çerekfinales së Ligës së Kampionëve mes Man City-t dhe Real Madridit, është mbyllur me epërsinë...
  Lajme17 Prill 2024
  Deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës, Ariana Musliu – Shoshi, u ka reaguar zyrtarëve shtetërorë nga Lëvizja Vetëvendosje që shkuan në fushatën...
  Bota/Rajoni17 Prill 2024
  Shqipëria nuk është më pjesë e vendeve nën monitorim nga Këshilli i Evropës. Ky është vendimi i marrë sot nga Asambleja Parlamentare...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.