[wp-story]

Lajme

Lajçak  do të takohet edhe me përfaqësuesit e AKR-së

Lajçak  do të takohet edhe me përfaqësuesit e AKR-së
15:06 | 17 Qershor 2020

Pas takimit me liderin e Nisma Socialdemokrate, Fatmir Limaj, i dërguari i posaçëm i Bashkimit Europian për dialogun Kosovë-Serbi, Mirosav Lajçak, do të takohet edhe me përfaqësues të partisë së Behgjet Pacollit, AKR-në, raporton Front Online.

Në këtë takim AKR-ja do të përfaqësohet nga ish ministri i MZHE-së, Valdrin Lluka, ish ministri Fatmir Matoshi dhe këshilltari i Pacollit, Jetlir Zymberaj.

Lajçak, sot gjatë ditës ka takuar edhe liderë tjerë të partive politike në Kosovë. Ndwr ta Isa Mustafwn, Albin Kurtin dhe Fatmir Limajn.

“M Sillosi” S’ka nëvojë për panik, grurë ka me bollëk

Të tjera