Lajme

Ky deputet i PDK-së rezulton pozitiv me koronavirus

Ky deputet i PDK-së rezulton pozitiv me koronavirus
13:58 | 13 Korrik 2020

Deputeti i PDK’së, Abelard Tahiri ka njoftuar se ka rezultuar pozitiv me koronavirus, raporton Gazeta Express.

Tahiri në Facebook ka shkruar se përveç simptomave të zakonshme nuk ka ndonjë vështirësi tjetër të theksuar.

“Përkundër faktit se jam përpjekur të jem i kujdesshëm, duke mos anashkaluar rekomandimet, dua t’ju njoftoj se pas testimit për COVID-19, kam rezultuar pozitiv. Aktualisht, jam mirë dhe përveç simptomave të zakonshme, nuk kam ndonjë vështirësi të theksuar në përballimin e virusit. Gjatë kësaj periudhe të vetë-izolimit, do t’u përmbahem rekomandimeve të OBSH-së dhe mjekëve tanë. Ju ftoj edhe juve t’u përmbaheni rekomandimeve për ruajtjen dhe mbrojtjen e shëndetit tuaj dhe njerëzve të afërt në këtë periudhë aspak të lehtë në të cilën po kalojmë si vend”, ka shkruar ai.

Cilësi, gatim dhe shpërblim

Të tjera