×
 • Lajme
 • Lajme

  Kryetarët e komunave veriore sot takohen me ambasadorin Hovenier

  FrontOnline
  29 Maj 2023

  Ambasadori amerikan, Jeffrey Hovenier, sot do të zhvillojë një takim me kryetarët e komunave veriore.

  Bëhet e ditur se takimi do të zhvillohet në Prishtinë, me fillim nga ora 09:00.

  KEDS zë 156 persona duke e vjedhur energjinë elektrike për një javë
  Nga Rubrika
  Lajme02 Tetor 2023
  Ambasadori i Kosovës në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Ilir Dugolli, e ka kritikuar paraqitjen e sontme televizive të presidentit serb, Aleksandar...
  Lajme02 Tetor 2023
  "Vuçiqit do t’i dobësohet pushteti në Serbi", kështu u shpreh në një intervistë për Front Online, Belgzim Kamberi nga Institutin për Politika...
  Lajme02 Tetor 2023
  Parlamenti Evropian pritet të miratojë një rezolutë për marrëdhëniet në mes të Kosovës dhe Serbisë, në plenaren e dytë të tetorit. Kjo...
  Të tjera
  Lajme02 Tetor 2023
  Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq, e ka luajtur “paqësorin“, gjatë një interviste për CNN. Ai ka thënë se “Serbia është vendi i...
  Lajme02 Tetor 2023
  Pas trazirave në veri, Serbia ka shtuar forca ushtarake në kufi me Kosovën. Kjo është kritikuar nga SHBA-të, që kanë kërkuar që...
  Lajme02 Tetor 2023
  Kryeministri Albin Kurti, të hënën ka vizituar Mensën e Studentëve, vizitë kjo e bërë me rastin e përurimit të renovimit të saj....
  Lajme02 Tetor 2023
  Sipas Belgzim Kamberit nga Instituti për Politika Sociale pas ngjarjeve në veri dialogu ka marr goditje. Ai për Front Online thotë se...
  Lajme02 Tetor 2023
  Ish-drejtori i Policisë së Kosovës, Rashit Qalaj, teksa ka folur rreth sulmit të 24 shtatorit në veri ku mbet i vrarë rreshteri...
  Lajme02 Tetor 2023
  Zëvendëskryeministri i Kosovës, Besnik Bislimi, ka dënuar sulmet ndaj familjes Muharremi në Medvegjë. Për këtë, të dielën kishte alarmuar deputeti shqiptar në...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.