×
 • Lajme
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Kosova lejon në territorin e saj mbajtjen e zgjedhjeve të Serbisë

  FrontOnline
  19 Qershor 2020

  Autoritetet kosovare kanë lejuar që brenda territorit të Kosovës të lejohet procesi i votimit për zgjedhjet parlamentare të Serbisë.

  Sipas kësaj marrëveshje, palët janë dakorduar që të ndiqen praktikat e krijuara më parë dhe modalitetet e zbatuara në vitin 2017.

  “Sipas praktikës së vendosur, një kërkesë është pranuar nga Beogradi dhe është arritur marrëveshje me autoritetet e Kosovës”.

  “Janë marrë të gjitha masat për të ofruar sigurinë e stafit dhe votuesve. Do të ndiqen të gjitha masat paraprake për parandalimin e shpërndarjes së koronavirusit në Kosovë”.

  Këtë e ka bërë të ditur zëdhënësi i OSBE-së në Kosovë, Jeff Bieley, njofton Klan Kosova.

  Më 21 qershor, Misioni i OSBE-së në Kosovë do të zhvillojë një koleksion të votave në lidhje me zgjedhjet parlamentare të Serbisë. Ky operacion ndjek praktikën e krijuar më parë dhe modalitetet e zbatuara në vitin 2017.
  Ky është një operacion i OSBE-së për mbledhjen e votave. Është zhvilluar sipas modaliteteve të dakorduara të përcaktuara më parë në vitin 2012 dhe të njëjtat specifika sikur në vitin 2017.
  Sipas praktikës së vendosur, një kërkesë është pranuar nga Beogradi dhe është arritur marrëveshje me autoritetet e Kosovës.
  Janë marrë të gjitha masat për të ofruar sigurinë e stafit dhe votuesve. Do të ndiqen të gjitha masat paraprake për parandalimin e shpërndarjes së koronavirusit në Kosovë.
  Kujtojmë se zgjedhjet parlamentare në Serbi do të mbahen të dielën (21 qershor, 2020).

  Comodita nis 35 kontejnerë me dyshekë për në SHBA
  Nga Rubrika
  Lajme18 Maj 2024
  Nënkryetari i LDK-së, Lufti Haziri thotë se kryeministri Albin Kurti nuk ka guxim që draftin e Asociacionit ta dërgojë në Gjykatë Kushtetuese....
  Lajme18 Maj 2024
  Deputeti i LDK-së, Avdullah Hoti ka bërë sot homazhe te varri i ish-deputetit të partisë së tij, Agim Kikaj. Bashkë me Hotin...
  Lajme18 Maj 2024
  Ish-kreydiplomatja kosovare, Meliza-Haradinaj Stublla, ka thënë se dështimi i parë për anëtarësim në Këshill të Evropës vjen edhe si rezultat i koordinimit...
  Të tjera
  Lajme18 Maj 2024
  Analisti politik, Halil Matoshi, për FrontOnline thotë se letra e shefes së diplomacisë kosovare, Donika Gërvalla dërguar në KiE është një manovër...
  Lajme18 Maj 2024
  Kryetari i Partisë Socialdemokrate, Dardan Molliqaj ka thënë për Ekonomia Online se nuk janë të interesuar dhe nuk kanë as vullnet që...
  Lajme18 Maj 2024
  19 aksidente trafiku me të lënduar dhe 33 tjera me dëme materiale janë raportuar brenda 24 orëve. Gjatë kësaj periudhe janë shqiptuar...
  Lajme18 Maj 2024
  Në rrugën Klinë-Gjakovë është shembur dheu, mëngjesin e sotëm. Mediat lokale kanë publikuar pamje, ku shihet se si është shkatërruar rruga dhe...
  Lajme18 Maj 2024
  Deputeti i Pavarur në Kuvendin e Kosovës dhe ish-zëvendës i kryeministrit Albin Kurti, Haki Abazi, për FrontOnline thotë se ministrja Donika Gërvalla...
  Vip18 Maj 2024
  Familja Salihu mbrëmë kishin festë. Kjo sepse Engji po i jep fund beqarisë. Në media po flitet se ajo po fejohet me...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.