Lajme

Kosnett: Konventa e Stambollit përafron Kosovën me vlerat euro-atlantike

Kosnett: Konventa e Stambollit përafron Kosovën me vlerat euro-atlantike
12:14 | 28 Shtator 2020

Ambasadori amerikan në Kosovës, Philip Kosnett ka përgëzuar miratimin e Konventës së Stambollit nga deputetët e Kuvendit të Kosovës.

Kosnett përmes rrjetit social “Twitter”, ka shkruar se përmes kësaj Konvente, dhuna ndaj grave të Kosovës do të kundëershton dhe bën me dije se Kosova është e afruar me vlerat euro-atlantike, transmeton KOHA.

“Miratimi i Konventës së Stambollit nga Kuvendi i Ksovës do të përparojë të drejtat e grave, kundërshton dhunën ndaj grave dhe demonstron edhe një herë përafrimin e Kosovës me vlerat Euro-Atlantike”, ka shkruar ai në Twitter.

Miratimi i kësja Konvente është bërë të premten në Kuvendin e Kosovës.

Black Friday –  Eja dhe ndaj emocionet e zbritjes ekstreme në Comodita Home

Të tjera