×
 • Vip
 • Vip

  Komplot mbretëror: Kate dhe Mbretëresha paskan bërë një pakt sekret për të kontrolluar Meghan Markle

  FrontOnline
  28 Qershor 2020

  Dukesha e Kembrixhit dhe Mbretëresha Elizabeth formuan një aleancë në përpjekje për të kontrolluar Meghan Markle pasi sjellja e saj filloi të shqetësonte familjen mbretërore, pretendohet.

  Në një libër të prodhuar nga Dylan Howard, “Royals at War”, pretendohet se Dukesha e Kembrixhit zhvilloi një takim me Mbretëreshën në dhjetor 2018, gjashtë muaj pas dasmës së Princit Harry dhe Meghan. Si rezultat i takimit pretendohet se Mbretëresha e shqetësuar ra dakord të udhëzojë Meghan përmes “gjyqeve dhe mundimeve” për t’u bërë anëtare e familjes Mbretërore.

  Sipas të brendshmëve në libër, pretendohet se Mbretëresha ishte e vetëdijshme për vështirësitë që përjetoi Princesha Diana dhe ishte e prirur të shmangte një fatkeqësi tjetër.

  Në kohën e fejesës së Harry dhe Meghan, çifti i dashur rikujtoi takimet e tyre të para me familjen, ku Harry tha: “Ishte emocionuese, unë e shihja atë për një periudhë kohe ndërkohë që nuk i thash asgjë askujt.

  Duke vazhduar të lavdërojë kunatën e tij, Harry vazhdoi: “Katerina ka qenë absolutisht ..”, të cilin Meghan e ndërpreu duke thënë: “‘ E mrekullueshme “.

  Meghan gjithashtu u njoh me gjyshen e Princit Harry, Mbretëreshën, para fejesës së tyre.

  Libri pretendon se kishte një debat midis Kate dhe Meghan gjatë provave të fustaneve të nuseve përpara dasmës së çiftit.

  Burimet thanë në libër: “Në një moment tensioni, çështja e titujve të fëmijëve të tyre kishte dalë në pah dhe ccliroi një lum emocionesh të mbyllura”.

  Pas lindjes së Archie në maj 2019, gjithashtu u pohua se u ngritën shqetësime të mëtejshme në lidhje me fotot tradicionale të foshnjës së re kur Meghan kundërshtoi konventën.

  Ndryshe nga Kate, Dukesha e Sussex-it anashkaloi fotografitë jashtë spitalit dhe përkundrazi kishte një set fotografik “të kontrolluar fort” me një fotograf të ftuar.

  Por autorët përfundojnë se pavarësisht fërkimit, princeshat tani kanë vendosur “armëpushim”.

  Z. Howard tha që ndërhyrja e hershme e Kate me Mbretëreshën ishte një “ushtrim efektiv i kufizimit të dëmtimit”.

  Ai shtoi: “Kate bëri përpjekje të dukshme për t’u shoqëruar me Harry dhe Meghan në vitin e kaluar, por tani gjërat kanë ndryshuar.”

  Kensington Palace nuk pranoi të komentojë.

  Është koha të shijojmë çokollatën më të mirë..
  Nga Rubrika
  Vip25 Maj 2024
  Dafina Zeqiri muaj më parë ka bërë publike romancën e saj me Kreshnik Gjergjin e cila u komentua mjaftë shumë. Çifti kanë...
  Vip24 Maj 2024
  Prej disa kohësh është zhdukur nga rrjetet sociale duke marrë pushim nga jeta publike dhe kjo me arsye. Prive zbulon se Arta...
  Vip24 Maj 2024
  Mbrëmjen e së enjtes, disa nga ish-banorët e “Big Brother Vip Albania 3” u futën brenda për t’iu bashkuar festës së ditëlindjes...
  Të tjera
  Lajme25 Maj 2024
  Kadri Kastrati, ish-komandanti i Forcës së Sigurisë së Kosovës, ka thënë për Front Online se rrugën e Kosovës drejtë NATO-s nuk mund...
  Lajme25 Maj 2024
  Aplikimi i Kosovës për të qenë anëtare e asocuar në Asamblenë Parlamentare të NATO-s do të jetë në agjendë në takimin e...
  Lajme25 Maj 2024
  Policia e Kosovës ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit ka shqiptuar 2468 gjoba në trafik. Sipas policisë, gjatë kësaj periudhe...
  Lajme25 Maj 2024
  Qendra Kombëtare për Menaxhim Kufitar ka ftuar qytetarët të cilët planifikojnë të udhëtojnë përmes pikave kalimeve kufitare me Serbinë, që të shtunën...
  Lajme25 Maj 2024
  Blakaj: Institucionet s’kanë bërë mjaftueshëm për dokumentimin e krimeve të luftës, shumë prova janë zhdukur Institucionet e Kosovës po fajësohen se nuk...
  Lajme25 Maj 2024
  Moti sot parashihet të jetë i vranët dhe dhe me intervale me diell. Vranësirat gjatë ditës në disa vende parashihen të sjellin...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.