×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Kjo fabrikë gjermane ka 1.553 puntorë me COVID-19

  FrontOnline
  23 Qershor 2020

  Fabrika gjermane Tonnies ka njoftuar se 1.553 puntorë të saj kanë testuar pozitiv për COVID-19.

  Rrethi i Gutersloh në shtetin gjerman të North Rhine-Westphalia të Gjermanisë ka njoftuar se 1.553 punëtorë në fabrikën gjigande të përpunimit të mishit Tonnies kanë kontraktuar koronavirusin, raporton Reuters.

  Bllokimi i rrethit është ende në diskutim. Kryeministri i North Rhine-Westphalia do të zhvillojë një konferencë shtypi në orën 10:30 të mëngjesit në ora lokale.

  Përhapja ka shkaktuar mbylljen e qendrave të kujdesit ditor dhe shkollave në rajon dhe Instituti Robert Koch, një organ i shëndetit publik.

  Kjo është një nga disa fabrika të përpunimit të mishit që tani përballen me shqyrtim pasi shpërthimet e koronavirusit nxorën në pah kushtet e dobëta të punës dhe të jetesës me të cilat përballen shumë punëtorë të huaj të industrisë.

  Blini derivate me çmim të lirë dhe hyni në garë për të fituar banesë, iphone 13 e 19 shpërblime tjera
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni18 Qershor 2024
  Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë thënë se janë të shqetësuara për thellimin e bashkëpunimit mes Rusisë dhe Koresë së Veriut. Pentagoni...
  Bota/Rajoni18 Qershor 2024
  Një zjarr masiv ka përfshirë kullotat e fshatit Mashkullorë të Gjirokastrës. Fillimisht zjarri është shfaqur rreth orës 13.00 në malet e kësaj...
  Bota/Rajoni18 Qershor 2024
  Ministria e Jashtme gjermane po përshpejton me shpejtësi procedurat e vizave për punëtorët e kualifikuar të nevojshëm për ekonominë, tha Ministrja e...
  Të tjera
  Bota/Rajoni18 Qershor 2024
  Një zjarr masiv ka përfshirë kullotat e fshatit Mashkullorë të Gjirokastrës. Fillimisht zjarri është shfaqur rreth orës 13.00 në malet e kësaj...
  Sport18 Qershor 2024
  Cristiano Ronaldo ka thyer një rekord pa e goditur ende topin për Portugalinë në Euro 2024 – por ka humbur një tjetër....
  Lajme18 Qershor 2024
  I dërguari i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak, ka thënë të martën se dy vendet duhet të bëjnë hapa për...
  Vip18 Qershor 2024
  Ledion Liço ka dhënë mbrëmjen e djeshme (e diel) një intervistë personale në Top Channel. Ai është kthyer pas në kohë duke...
  Bota/Rajoni18 Qershor 2024
  Ministria e Jashtme gjermane po përshpejton me shpejtësi procedurat e vizave për punëtorët e kualifikuar të nevojshëm për ekonominë, tha Ministrja e...
  Bota/Rajoni18 Qershor 2024
  Ministri i Brendshëm Taulant Balla u takua në Bernë, me ministrin e Drejtësisë dhe Policisë të Zvicrës, Beat Jans, me të cilin...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.