Lajme

Këshilltarët e Thaçit përplasen me Surroin

Këshilltarët e Thaçit përplasen me Surroin
13:47 | 25 Qershor 2020

Një deklaratë e publicistit Veton Surroi ku aktakuzën e Prokurorisë Speciale ndaj Presidentit Hashim Thaçi e ka cilësuar ”një fillim dramatik i çlirimit nga kapja e shtetit”, ka nxitur reagime të këshilltarëve të kreut të shtetit.

Njëri nga ta Ismail Syla në një reagim në facebook ka shkruar se Veton Surroi nuk ia falë Hashim Thaçit ”çlirimin e Kosovës nga Serbia”.

Ndërkaq Adil Behramaj po ashtu këshilltar i presidentit ka thënë se Veton Surroi ende po e vajton shkatërrimin e Jugosllavisë.

 

 

Blini derivate me çmim të lirë dhe hyni në garë për të fituar banesë, iphone 13 e 19 shpërblime tjera

Të tjera