×
 • Vip
 • Vip

  Johnny Depp: Kur isha 14 vjeç kisha provuar çdo drogë që ekziston

  FrontOnline
  07 Korrik 2020

  Aktori i Hollywood Johnny Depp ka treguar sot në seancën e gjyqit për shpifje ndaj mediave, se ka provuar çdo drogë “që ekziston” që kur ishte 14 vjeç, se ka shkatërruar një dhomë hoteli në 1995 para ish të dashurës Kate Moss, si dhe për miqësitë me “djemtë e këqij të Hollywood” Keith Richards e Marilyn Manson.

  Rrëfimet e aktorit të filmit “Piratët e Karaibeve” erdhën pas pohimit se nuk ka ushtruar kurrë dhunë ndaj ish-gruas së tij Amber Heard. Mes të tjerave ai tha se kur ishte adoleshent ishte aq i varur nga drogat saqë njëherë piu tabletën e nënës së tij për nervat për t’u qetësuar, raporton TCh.

  Ai tha se muzikanti i grupit Rolling Stones, Keith Richards, ishte një “mik dhe një ikonë” dhe se gjithashtu kishte miqësi me shkrimtarin e njohur amerikan Hunter S Thompson dhe këngëtarin e rrokut Marilyn Manson, me të cilin pranonte se kishin bërë droga së bashku.

  58 vjeçari Depp, i cili ashtu si zonja Heard erdhi me fytyrë gjysmë të mbuluar, tregoi sesi kishte shkatërruar një dhomë hoteli në New York në vitin 1995 para të dashurës Kate Moss, duke shkaktuar $10,000 dëme.

  I pyetur për drogat ai tha Depp: “Gjithmonë kam qenë i interesuar te kundra-kultura ashtu si shumë nga heronjtë e mi të letërsisë, si [Geoffrey] Chaucer, që ishte i varur nga opiumi apo Thomas De Quincey.

   Petrol Company  prin me çmime me të lira në derivate dhe shumë oferta të tjera
  Nga Rubrika
  Vip01 Mars 2024
  Njëri nga ekipet më të vjetra spanjolle, Atletico Madrid, është tejet aktiv në rrjetin social “TikTok”. Përmbajtje me pyetje, pjesë nga stërvitjet...
  Vip01 Mars 2024
  Arbana Osmani ka postuar në Instastory letrën që i ka shkruar i biri i saj, Joni. Letra e tij padyshim që është...
  Vip01 Mars 2024
  Ish-missi dhe këngëtarja e njohur shqiptare, Drenusha Latifi, këto ditë është bërë temë e mediave rozë pas denoncimit të dhunës që ish-bashkëshorti...
  Të tjera
  Lajme01 Mars 2024
  Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Visar Korenica, ka treguar arsyet kryesore të kundërshtimit të projektligjit për fertilizimin e asistuar apo siç njihet ndryshe...
  Lajme01 Mars 2024
  Kryesia e Lidhjes Demokratike të Kosovës është mbledhur sot për herë të dytë, e ku kanë diskutuar për tetë pika përfshirë atë...
  Bota/Rajoni01 Mars 2024
  Presidenti i Shqipërisë, Bajram Begaj, ka biseduar me ministrin e Brendshëm Taulant Balla, për t’u interesuar mbi ngjarjen e rëndë që ndodhi...
  Lajme01 Mars 2024
  Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, ka uruar bashkëluftëtarin e tij, njëkohësisht mësuesin e devotshëm me rastin e...
  Lajme01 Mars 2024
  Avokati Ardian Bajraktari, duke komentuar vendimin e Gjykatës së Apelit që rasti i vrasjes së Marigona Osmanit të kthehet në rigjykim, tha...
  Lajme01 Mars 2024
  Ish-kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, e ka kritikuar Qeverinë e Kosovës në lidhje me raportet e saj me Shtetet e...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.