Bota/Rajoni

Italia merr frymë, shënon bilancin më të ulët të viktimave nga COVID-19 nga 28 shkurti

Italia merr frymë, shënon bilancin më të ulët të viktimave nga COVID-19 nga 28 shkurti
18:27 | 29 Qershor 2020

Italia shënon sot bilancin e saj më të ulët qysh nga 28 shkurti, me 6 viktima dhe 126 raste të reja me COVID-19.

Bilanci shënon ulje të konsiderueshme edhe me ditën e djeshme, ku viktimat ishin 22.

Lajm i mirë edhe nga Lombardia, që pas “ hemorragjisë” të muajve të fundit regjistron një viktimë. Të shtruarit në terapi intensive mbeten 96, ndërkohë që 305 janë shëruar.

OFERTË për Black Friday, Festën e Flamurit dhe Pikën e Re në Petrol Company

Të tjera