[wp-story]

Bota/Rajoni

Irani raporton mbi 24 mijë raste të reja me COVID-19

Irani raporton mbi 24 mijë raste të reja me COVID-19
16:40 | 19 Prill 2021

 

Irani raportoi 24 mijë e 346 raste të reja me COVID-19 duke e çuar numrin e përgjithshëm të vendit në 2 milionë e 261 mijë e 435 të infektuar.

Vendi gjithashtu raportoi 398 viktima nga COVID-19 duke rritur numrin në 67 mijë e 130 viktima, shkruan CNN, transmeton Klan Kosova.

Të paktën 4 mijë e 843 pacientë janë shtruar në kujdesin intenziv.

Presidenti iranian Hassan Rouhani tha të enjten e kaluar se vendi po përjeton valën e 4-të të koronavirusit.

257 qytete dhe qyteza në Iran janë të kategorizuara si “zona të kuqe”.

Këto zona janë në gjysmë-bllokim dhe bizneset jo-thelbësore janë të mbyllura.

Kush ështe kosovari THE VICTOR që synon tregun e jashtëm? (video)

Të tjera