×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Irani ekzekuton një person i cili u akuzua se spiunoi tek CIA

  FrontOnline
  20 Korrik 2020

  Irani ka ekzekutuar një burrë i cili thuhet se kishte spiunuar tek Agjencia Qendrore e Inteligjencës (CIA) dhe tek agjencia e inteligjencës Mossad në Izrael.

  Sipas mediave të huaja, Mahmoud Mousavi-Majd u akuzua se raportonte për lëvizjet e forcave iraniane në Siri, si dhe për komandantin e Gardës Revolucionare, Qasem Soleimani.

  Ndryshe, Soleimani u vra në fillim të këtij viti nga një sulm i avionëve.

  Vetëm javën e kaluar, Irani ekzekutoi një ish-punonjës të ministrisë së mbrojtjes i cili ishte i dënuar për shitjen e informacioneve në SHBA.

  Ndërkohë, agjencia e lajmeve në Iran, “Mizan Online”, tha se dënimi i Majd u krye të të hënën në mëngjes ndaj akuzave të spiunazhit, në mënyrë që çështja e tradhtisë së tij ndaj vendit të mbyllet përgjithmonë.

  KEDS njofton për ndërprerje të rrymës për shkak të punimeve
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni22 Prill 2024
  Sabreen ishte e vdekur para se ta shikonte apo ta mbante foshnjën e saj, shkruan BBC. Nëna e re e kishte mbajtur për...
  Bota/Rajoni22 Prill 2024
  Mangësitë me pavarësinë dhe integritetin e gjyqësorit; mungesa e mediave të pavarura; dhe korrupsioni në të gjitha nivelet e qeverisjes, në organet...
  Bota/Rajoni22 Prill 2024
  Një ekspert i OKB-së ka paralajmëruar se ekziston rreziku që sëmundjet mendore të manifestohen pas disa vitesh në mesin e banorëve të...
  Të tjera
  Lajme22 Prill 2024
  Pas dështimit të zgjedhjeve në veri, analisti Visar Ymeri ka thënë se nuk është “sovrane” qeverisja në atë vend ku kundërshtohet nga...
  Lajme22 Prill 2024
  Antigona Emini, aktiviste e PDK-së, është ndarë nga jeta në moshë të re. Dega e PDK-së në Gjilan ka shprehur ngushëllime për...
  Lajme22 Prill 2024
  Me Fahrije Hoti, Shyhrete Tahirin në njërën anë, e me Vasfije Krasniqin e Elhame Muçollin në anën tjetër, presidentja Vjosa Osmani paralajmëroi...
  Sport22 Prill 2024
  Gazetari italian Mirko Di Natale ka konfirmuar se Juventusi ka shprehur interesim për transferimin e sulmuesit kosovar Edon Zhegrova. ‘Bianconerët’ janë duke...
  Lajme22 Prill 2024
  Nol Nushi nga PSD-ja ka thënë që Partia Demokratike e Kosovës ka rënë në lojën e kryeministrit, Albin Kurti dhe se PDK-ja...
  Lajme22 Prill 2024
  Situata në Kosovë u diskutua në seancën e Këshillit të Sigurimit të Organizatës së Kombeve të Bashkuara. Vendi u përfaqësua nga presidentja...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.