Sport

Hysaj largohet nga Napoli, pritet t’i bashkohet Lazios

Hysaj largohet nga Napoli, pritet t’i bashkohet Lazios
12:38 | 13 Qershor 2021

Ndonëse largimin nga Napoli e ka të sigurtë, Elseid Hysaj do të mbetet ende pjesë e kampionatit italian.

Mediat italiane shkruajnë se reprezentuesi i Shqipërisë do të prezantohet shumë shpejtë te Lazio, shkruan FrontOnline.

“GdS” raporton se marrëveshja mes palëve është arritur tashmë.

Sarri e do me ngulm Hysajn dhe kështu bisedimet janë në fazën finale me mbrojtësin nga Shkodra.

27-vjeçari do të përfitojë 1.5 deri në 2 milionë euro në vit te Lazio./FrontOnline/

Kredi me afat rekord të shqyrtimit dhe aprovimit

Të tjera