×
 • Lajme
 • Lajme

  Hoti shpreh ngushëllime për vdekjen e gazetarit Llukman Halili

  FrontOnline
  13 Qershor 2020

  Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka shprehur ngushëllime për vdekjen e gazetarit Llukman Halilit.

  LEXO EDHE:  AGK për gazetarin e ndjerë: Llukman Halili dha kontribut në fushën e gazetarisë dhe informimit

  Ai tha se lajmi për vdekjen e tij të hershme e ka trishtuar atë dhe gjithë gazetarinë shqiptare.

  LEXO EDHE: Çun Lajçi me vargje emocionuese për gazetarin e ndjerë nga Tërnoci

  “Jam i tronditur nga shkuarja e hershme në amshim e gazetarit Llukman Halili. Ky është një lajm i trishtueshëm për mbarë gazetarinë shqipe. Në emrin e Qeverisë së Kosovës dhe në emrin tim personal u shpreh ngushëllimet më të sinqerta familjes, kolegëve dhe miqve të tij. Zoti e bekoftë Llukman Halilin! Zoti e bekoftë familjen e tij!”.

  Halili ndërroi jetë mëngjesin e sotëm duke lënë pas një karrierë të pasur në gazetarinë shqiptare. Ai me prejardhje ishte nga Tërnoci i Bujanocit dhe mbante titullin Doktor i Shkencave Humane.

  KESCO u certifikua me tri ISO Standarde
  Nga Rubrika
  Lajme27 Shkurt 2024
  Kryetari i PDK-së, Memli Krasniqi, bashkë me nënkryetaren e kësaj partie, Vlora Çitakun, takuan të dërguarin special të Gjermanisë për Ballkanin Perëndimor,...
  Lajme27 Shkurt 2024
  Ish-ministrja e Punëve të Jashtme, Meliza Haradinaj-Stublla, ka kritikuar Bashkimin Evropian rreth zhvillimeve të dialogut ndërmjet Kosovës dhe Serbisë dhe fasilitimin nga...
  Lajme27 Shkurt 2024
  Ministria e Mbrojtjes e Ukrainës ka bërë të ditur se bashkë me aleatët e saj, përfshirë Kosovën, kanë trajnuar mbi 34 mijë...
  Të tjera
  Lajme27 Shkurt 2024
  Komandanti i misionit të KFOR-it të udhëhequr nga NATO-ja, gjeneralmajor Ozkan Ulutas, kryesoi sot ceremoninë e ndërrimit të komandës së Komandës Rajonale...
  Lajme27 Shkurt 2024
  Një person është gjetur i vdekur në bodrumin e një ashensori të një ndërtese në rrugën Gjilan-Kamenicë. Lajmin e ka konfirmuar zëdhënësi...
  Lajme27 Shkurt 2024
  Kuvendi i Komunës së Prishtinës sot në mbledhjen e jashtëzakonshme ka shkarkuar kryesuesin e Kuvendit, Pëllumb Bajçinovci. 33 anëtarë të kuvendit komunal...
  Bota/Rajoni27 Shkurt 2024
  Mbështetja e Ukrainës në luftën e saj kundër Rusisë nuk përfshin dërgimin e trupave evropiane ose të NATO-s atje, tha të martën...
  Bota/Rajoni27 Shkurt 2024
  Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky, tha se ka mbërritur sot në Arabinë Saudite për të zhvilluar bisedime me Princin e Kurorës, Mohammed bin...
  Lajme27 Shkurt 2024
  Gjykata Themelore e Prishtinës, ua ka vazhduar edhe për dy muaj, Naim Murselit, Granit Plavës dhe Kushtrim Kokallës, të cilët dyshohen për...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.