×
 • Lajme
 • Lajme

  Heroi që gjeti 2 gra të zhdukura në Prishtinë brenda 7 muajve

  FrontOnline
  20 Qershor 2020

  Flora Dujaku, gruaja nga Prishtina e cila ishte zhdukur gjatë ditës së djeshme është gjetur sot në Malet e Sllatarit, shkruan Gazeta Sinjali.

  Ajo u gjetë nga ish-ushtari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Ridvan Tahiri, pas 28 orësh kërkim.

  “Pas 28 orëve kërkim arritëm ta gjejmë zonjën, Florie Dujaka. Është shëndoshë e mirë, e kemi në makinë dhe e kemi gjetë në Malet e Sllatarit. Pak shi, pak tereni i keq, por me rëndësi ia arritëm”, ka thënë Tahiri në një video të postuar në Facebook.

  Kujtojmë që po i njëjti mori pjesë edhe në kërkimin e zonjës Remzie Mustafa, një 59-vjeçareje nga Prishtina e cila ishte zhdukur për 8 ditë me radhë, nga 6 deri më 14 nëntor të vitit të kaluar.

  “Do të kërkohet në ndërtesa të pabanuara, garazhe të pashfrytëzuara, park dhe male përreth, si dhe bodrume të banesave”, kishte shkruar ai.

  Mustafa u gjetë në një bodrum të një shtëpie të pabanuar 500 metra larg banesës së saj në lagjen “Bregu i Diellit”, në Prishtinë.

  Vedat Bajrami banori më i ri në Big Brother VIP Kosova
  Nga Rubrika
  Lajme27 Shkurt 2024
  Pas takimeve të ndara, në Bruksel po zhvillohet takimi i përbashkët mes ekspertëve financiarë të Kosovës dhe Serbisë, nën ndërmjetësimin e emisarit...
  Lajme27 Shkurt 2024
  Në rrugën “Rexhep Bislimi” në Ferizaj, Policia ka gjobitur shoferin për tejkalim në vijë të plotë. Policia ka arritur që ta identifikojë...
  Lajme27 Shkurt 2024
  Ministri i Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe Infrastrukturës, Liburn Aliu, ka thënë se arsyeja pse s’ka mundur të marrë pjesë në mbledhjen e...
  Të tjera
  Sport27 Shkurt 2024
  Interi i këtij edicioni është një skuadër e frikshme, që nuk mund ta ndalojë askush. Skuadra e udhëhequr nga Simone Inzaghi është...
  Lajme27 Shkurt 2024
  Kuvendi i Komunës së Prishtinës sot mban mbledhje të jashtëzakonshme për shkarkimin e kryesuesit të Kuvendit, Pëllumb Bajçinovci. Karrigen e kësaj pozite, Front...
  Vip27 Shkurt 2024
  Aktori i “Sex and the City”, Eddie Driscoll, ka vdekur në moshën 60-vjeçare pas një beteje me kancerin. Eddie Driscoll luajti në...
  Sport27 Shkurt 2024
  Roma ka marrë fitoren e pestë në gjashtë ndeshjet e fundit në Serie A që po udhëheqet nga Daniele De Rossi. Legjenda...
  Lajme27 Shkurt 2024
  Presidentja e vendit, Vjosa Osmani është duke qëndruar aktualisht në Doha të Katarit. Ajo përmes një postimi në Facebook, ka thënë se...
  Lajme27 Shkurt 2024
  Ministrja e Ekonomisë, Artane Rizvanolli, ka thënë se në vazhdimësi është punuar për përballjen me krizën energjetike dhe se masat e ndërmarra...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.