Lajme

Grenell: Trump nuk do takohet me Vuçiqin

Grenell: Trump nuk do takohet me Vuçiqin
09:29 | 24 Qershor 2020

Emisari i SHBA-së për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell ka demantuar raportimet e New York Times se presidenti amerikan Donald Trump do të takohet veçanërisht me presidentin serb, Aleksandar Vuçiq.

Grenell përmes një shkrimi në rrjetin social twitter ka thënë se mediumi në fjalë është detyruar të përmirësojë informacionet e tyre për këtë çështje.

Madje ai ka shtuar se  New York Times nuk ka kërkuar as përgjigje nga ai, që është vet negociatori.

”NYT është e detyruar të përmirësojë informacionet e tyre bazike për lajmin Kosova-Serbia, dhe më pas e shkaruajnë gabim pozitën time në këtë përmirësim. Nuk jam i befasuar, sepse ata nuk kanë folur asnjëherë me mua, negociatorin e vërtetë”, ka shkruar Grenell.

Banorja e 13-të e BBVK rrëfen ngjarjen e frikshme që i ka ndodhur

Të tjera