Gjuha:
×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Grabitën 11 mln lekë të pensioneve, një preson në pranga

  FrontOnline
  05 Nëntor 2019

  Detaje të reja kanë nxjerrë në dritë hetimet për grabitjen e kasafortës së Postës në Krujë. Burimet thanë për gazetarin Prend Shota, se shuma e vjedhur në kasafortë dyshohet të jetë rreth 11 mln lekë, fond për pagesat e pensionistëve në Krujë.

  Po sipas të njëjtave burime, grabitësit kanë patur informacion të saktë mbi lëvizjet në postë, e cila gjatë ditës ka qenë në punë duke shpërndarë pensionet.

  Ngjarja u shënua orët e para të mëngjesit, në të gdhirë të së hënës, ndërsa mësohet se i gjithë qyteti ishte pa energji elektrike. Për ngjarjen është vënë në pranga roja i postës, Besnik Parruca, i cili akuzohet për veprat penale ‘Moskallëzim krimi’ dhe ‘Shpërdorim detyre’. Mësohet se drejtor i postës në Krujë është Xhelal Rraja, vëllai i deputetit të PS-së Rrahman Rraja.

  Petrol Company zbret çmimet në Ditën e Verës: Benzinë 1.70 euro dhe Diesel 1.85 Euro për litër
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni03 Qershor 2023
  Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan, është betuar të shtunën për mandatin e ri presidencial në Ankara. Teksa e ka lexuar betimin, ai...
  Bota/Rajoni03 Qershor 2023
  Një zjarr i madh ka shpërthyer mëngjesin e së shtunës në një termocentral, në Kahramanmaras, qyteti që u godit nga tërmeti shkatërrimtar...
  Bota/Rajoni03 Qershor 2023
  Tre ushtarë izraelitë u vranë dhe disa të tjerë u plagosën nga një person i armatosur pranë kufirit me Egjiptin, sipas një...
  Të tjera
  Bota/Rajoni03 Qershor 2023
  Tre ushtarë izraelitë u vranë dhe disa të tjerë u plagosën nga një person i armatosur pranë kufirit me Egjiptin, sipas një...
  Lajme03 Qershor 2023
  Janë arrestuar dy person në Pejë, pasi dyshohet për vjedhje në një market. Në njoftimin e policisë bëhet e ditur se pas...
  Lajme03 Qershor 2023
  Kati i dytë i një shtëpie është kapluar nga zjarri, si pasojë katër persona kanë marrë lëndime trupore. Sipas policisë, ngjarja ka...
  Lajme03 Qershor 2023
  Ambasadori i Finlandës, Matti Nissinen në një intervistë ka folur për zhvillimet e fundit në vend, tensionet në veri dhe dialogun Kosovë-Serbi. Diplomati...
  Bota/Rajoni03 Qershor 2023
  Kosovari 47 vjeçar po drejtonte furgonin në mënyrë korrekte kur është goditur nga një makinë që kishte hyrë në korsinë e gabuar...
  Bota/Rajoni03 Qershor 2023
  Udhëheqësi i forcës mercenare ruse, Wagner, Yevgeny Prigozhin, ka thënë se gati të gjithë luftëtarët e tij janë larguar prej qytetit ukrainas...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.