×
 • Vip
 • Vip

  Gjykata vendos për Vali Corleonen

  FrontOnline
  22 Qershor 2020

  Gjykata ka vendosur për Vali Corleonen.

  Princ Valentino Corleone, i njohur si Vali Corleone është liruar për herë të dytë nga akuzat.

  Ai ishte akuzuar se ka shkaktuar rrezik të përgjithshëm dhe ka bartur armë pa leje.

  Ky shqyrtim gjyqësor kishte nisur nga fillimi pasi që Gjykata e Apelit lëndën e kishte kthyer në rigjykim për shkak të shkeljeve procedurale.

  Edhe në shqyrtimin e parë gjyqësor i akuzuari Corleone ishte liruar nga akuzat në mungesë të provave.

  Ai në seancën e datës 18 qershor e pati kundërshtuar aktakuzën duke kërkuar nga Gjykata lirimin nga akuzat.

  Më mirë në Kosovë se në Gjermani
  Nga Rubrika
  Vip27 Shkurt 2024
  Aktori i “Sex and the City”, Eddie Driscoll, ka vdekur në moshën 60-vjeçare pas një beteje me kancerin. Eddie Driscoll luajti në...
  Vip27 Shkurt 2024
  Mikela Pupa e ftuar në rubrikën e E Diell, “Mos i bjer me top” ka folur për të dashurin e saj aktual....
  Vip27 Shkurt 2024
  Këngëtari i njohur kosovar, Afrim Muqiqi ditën e sotme feston ditëlindjen. Ai ka mbushur plotë 55 vite jetë. Muqiqi cilësohet si një...
  Të tjera
  Lajme27 Shkurt 2024
  Presidentja e vendit, Vjosa Osmani është duke qëndruar aktualisht në Doha të Katarit. Ajo përmes një postimi në Facebook, ka thënë se...
  Lajme27 Shkurt 2024
  Ministrja e Ekonomisë, Artane Rizvanolli, ka thënë se në vazhdimësi është punuar për përballjen me krizën energjetike dhe se masat e ndërmarra...
  Lajme27 Shkurt 2024
  Në Bruksel kanë përfunduar takimet e ndara mes emisarit të Bashkimit Evropian, Mirosllav Lajçak, dhe delegacioneve të Kosovës dhe Serbisë, lidhur me...
  Lajme27 Shkurt 2024
  Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Faton Peci, me ftesë të autoriteteve franceze, ka marrë pjesë në edicionin e 60-të të...
  Bota/Rajoni27 Shkurt 2024
  Trupi i një 65-vjeçari, që u raportua se rrëshqiti në lumin Buna teksa peshkonte para dy muajve, është gjetur i pajetë. Në...
  Bota/Rajoni27 Shkurt 2024
  Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenbeg deklaroi se aleanca ushtarake ka ofruar mbështetje të paprecedentë për Kievin, nuk ka asnjë plan...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.