×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Gjithsej 3.217 persona kaluan në vendkalimin kufitar Tabanoc

  FrontOnline
  26 Qershor 2020

  Gjithsej 3.217 persona kaluan në vendkalimin kufitar Tabanoc deri në orën 10:00, njoftoi sot Ministria e Brendshme.

  Nga këta, 1.984 persona hynë në vend, nga të cilët 1.308 ishin vendas dhe 676 me shtetas të huaj. 1.233 persona janë larguar nga vendi, përfshirë 912 shtetas vendas dhe 321 të huaj.

  Në seancën e sotme të 72-të, qeveria vendosi të hapë plotësisht të gjitha vendkalimet kufitare për lëvizje të papenguar të udhëtarëve dhe automjeteve pa kryer testet PCR dhe pa iu referuar izolimit shtëpiak ose futjen në karantinën shtetërore.

  Qytetarët e Maqedonisë pa teste PCR mund të hynë në Kosovë, Shqipëri dhe Serbi.

  KESCO Premium hapet në Qendër të Prishtinës
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni18 Maj 2024
  Një foshnje 9-muajshe ka vdekur në Spitalin e Përgjithshëm në Ohër. Kështu ka bërë të ditur SPB-Ohër, njofton Klankosova.tv. Në njoftim thuhet...
  Bota/Rajoni18 Maj 2024
  Kryesia e Bashkimit Demokratik për Integrim mbajti takim të jashtëzakonshëm në selinë në Tetovë. Kreu i BDI-së, Ali Ahmeti thotë se LSDM...
  Bota/Rajoni18 Maj 2024
  Ministri i Brendshëm i Shqiprisë, Taulant Balla gjatë vizitës zyrtare që po zhvillon në Spanjë u prit në një takim në Drejtorinë...
  Të tjera
  Lajme18 Maj 2024
  Sot në rrugën “Dëshmorët e Hereqit” në Gjakovë, policia ka identifikuar dhe ndaluar dy automjete, ngasësit e të cilave bënin gara shpejtësie....
  Lajme18 Maj 2024
  Gramos Agusholli nga Lëvizja Vetëvendosje tregon se si parti janë të gatshëm të shkojnë në zgjedhje kurdo që kryeministri të merret vesh...
  Lajme18 Maj 2024
  Partitë politike në Kosovë po kërkojnë zgjedhje të parakohshme. Ditë më parë kryeministri Albin Kurti u bëri ftesë opozitës për takim, në...
  Bota/Rajoni18 Maj 2024
  Ministri i Brendshëm i Shqiprisë, Taulant Balla gjatë vizitës zyrtare që po zhvillon në Spanjë u prit në një takim në Drejtorinë...
  Bota/Rajoni18 Maj 2024
  Ambasadori i Bosnje-Hercegovinës në Kombet e Bashkuara, Zllatko Llagumxhija ka bërë të ditur se është arritur pajtueshmëri për tekstin përfundimtar të rezolutës...
  Lajme18 Maj 2024
  Këshilltari i zëvendëskryeministrit Besnik Bislimi, Klisman Kadiu, ka thënë se Serbia po vazhdon politikën e saj destruktive pa u ndëshkuar, ndërsa Kosova...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.