×
Etiketë: gjithsej
Bota/Rajoni02 Gusht 2020
Dje në Japoni janë regjistruar 1.540 raste të reja të koronavirusit, me çka për të tretën ditë me radhë ka më shumë se njëmijë të infektuar, por nuk ka rase të reja të vdekjes. Siç...
Bota/Rajoni19 Korrik 2020
Gjithsej 241 raste të reja pozitive me Covid-19 janë regjistruar gjatë 24 orëve të fundit nw Maqedoni tw Veriut, prej 1.700 testeve të bëra, me çka numri i përgjithshëm që nga fillimi i epidemisë u...
Bota/Rajoni14 Korrik 2020
Numri i përgjithshëm i të infektuarve me COVID-19 në Maqedoninë e Veriut ka arritur në 8197, prej të cilëve raste aktive për momentin janë 3486. Janë shëruar 4326, ndërsa kanë ndërruar jetë 385 pacientë. Numri...
Ekonomi08 Korrik 2020
Në përputhje me Ligjin për Deklarimin e Pasurisë, Agjencia kundër Korrupsion njofton se deklarimi i rregullt vjetor i pasurisë ka përfunduar, dhe nga gjithsej 4721 e zyrtarëve të lartë publik, deklarimin vjetor të pasurisë e...
Bota/Rajoni02 Korrik 2020
Gjithsej 1.814.263 qytetarë kanë të drejtë vote në zgjedhjet e parakohshme parlamentare të caktuara për më 15 korrik. Komisioni Shtetëror i Zgjedhjeve (KSHZ) dje e mbylli Listën zgjedhore. Në ndërkohë, fushata vazhdon me tempo edhe...
Bota/Rajoni26 Qershor 2020
Gjithsej 3.217 persona kaluan në vendkalimin kufitar Tabanoc deri në orën 10:00, njoftoi sot Ministria e Brendshme. Nga këta, 1.984 persona hynë në vend, nga të cilët 1.308 ishin vendas dhe 676 me shtetas të...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.