Gjuha:
×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Gjermani: Nxënësi 11-vjeçar kërcënon mësuesin se do ia prejë kokën

  FrontOnline
  11 Nëntor 2020

  Një nxënës 11-vjeçar në Gjermani kërcënoi mësuesin e tij se do t’ia prejë kokën.

  Djaloshi e bëri kërcënimin e dhunshëm në formë kundërpërgjigje ndaj paralajmërimit të mësuesit se në rast se nxënësi nuk do i sjellë prindërit në mbledhje, do “ia prejë kokën”, shkruajnë mediet britanike.

  Nxënësi, i cili kishte përkatësi fetare myslimane, kishte thënë pas një minute heshtje se shkolla franceze, Samuel Paty, “ju lejohet të vrisni dikë që fyen Profetin”.

  Kur drejtori i shkollës thirri prindërit e djalit për të ngritur alarmin, nëna e tij u përgjigj se familja nuk kishte pikëpamje kaq ekstreme kështu që fëmija duhet t’i kishte marrë ato në shkollë, sipas Tagesspiegel.

  Kërcënimi i dhunshëm në shkollën fillore Christian Morgenstern në Spandau, në periferi të Berlinit, erdhi pasi mësuesi kishte theksuar rëndësinë e mbajtjes së një takimi të prindërve.

  Ajo i tha klasës së saj se takimet ishin jetike sepse ato do mundësonin ngritjen e shqetësimeve për problemet që i kishin bërë fëmijët në shkollë.

  Comodita në panairin M.O.W. po shijon takimet me biznese për mundësi shkëmbimi eksperiencash, rrjetëzimi dhe bashkëpunimi
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni03 Qershor 2023
  Tre ushtarë izraelitë u vranë dhe disa u plagosën në një shkëmbim zjarri me një sulmues të armatosur pranë kufirit me Egjiptin....
  Bota/Rajoni03 Qershor 2023
  Presidenti i Kirgistanit tha të shtunën se ish-republika e tij sovjetike ishte gati të  bashkëpunonte me BE-në. “Kirgistani është i gatshëm të...
  Bota/Rajoni03 Qershor 2023
  Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan, është betuar të shtunën për mandatin e ri presidencial në Ankara. Teksa e ka lexuar betimin, ai...
  Të tjera
  Vip03 Qershor 2023
  Moderatorja Klea Huta dhe këngëtari Elgit Doda do të kurorëzojë lidhjen e tyre ditën e nesërme. Sipas ‘Vip Magazine’, çifti ka zgjedhur...
  Bota/Rajoni03 Qershor 2023
  Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan, është betuar të shtunën për mandatin e ri presidencial në Ankara. Teksa e ka lexuar betimin, ai...
  Lajme03 Qershor 2023
  Kreu i Ekipit Negociator të Kosovës dhe numri dy i Qeverisë së Kosovës, Besnik Bislimi i ka reaguar presidentit të Serbisë, Aleksander...
  Bota/Rajoni03 Qershor 2023
  Një zjarr i madh ka shpërthyer mëngjesin e së shtunës në një termocentral, në Kahramanmaras, qyteti që u godit nga tërmeti shkatërrimtar...
  Lifestyle03 Qershor 2023
  Pas një dite rraskapitëse, ju e quani një bekim të flini menjëherë. Orët e mjaftueshme të gjumit shpesh mbeten një ëndërr e...
  Lajme03 Qershor 2023
  Ambasadori i Francës në Kosovë, Olivier Guerot, e ka cilësuar si shumë të qartë deklaratën e Përfaqësuesit të Lartë të BE-së, Josep...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.