×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Foshnja vdes nga mbidoza e heroinës që nëna i dha për gripin

  FrontOnline
  26 Qershor 2020

  Një djalë dy-vjeçar ka vdekur nga mbidoza e heroinës kur nëna e tij pretendon se i kishte dhënë mjekim për trajtimin e gripit.

  Devin Blount kishte vdekur në shtëpinë e tij në Pensacola, Florida, në prill, ndërsa nëna e tij Rosemary Freeney u arrestua kësaj jave dhe u akuzua për vrasje nga pakujdesia.

  Freeney u tha hetuesve se i dha Devin Tylenol një shurup kolle me shije frutash natën para vdekjes për të qetësuar temperaturën e tij, por e gjeti atë pa ndjenja mëngjesin e nesërm.

  Hetuesit kishin gjetur një qese me 42 gramë heroinë pranë disa peshoreve të vogla në shtëpinë e Freeney. Më vonë autopsia zbuloi se foshnja fatkeqe kishte vdekur nga ‘intoksikim i rëndë prej heroinës’, edhe pse nuk është e qartë nëse ai e kishte marrë substancën aksidentalisht apo i ishte dhënë nga mamaja e tij.

  Freeney pretendonte se një miku i saj i quajtur Chuck po qëndronte me të natën që Devin vdiq, dhe thoshte se droga mund të ketë qenë e tij.

  Babai i Devin, Trerideon Blount, i cili jeton në shtëpinë ku vdiq i vogli, u akuzua fillimisht për zotërimin e drogës por tashmë është shtuar dhe akuza e vrasjes nga pakujdesia.

  Çifti po mbahet në burgun e Escambia County në pritje të gjyqit.

  Punimet në rrjet, KEDS njofton për vendet që s’do të kenë rrymë
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni03 Mars 2024
  Një seri shpërthimesh kanë tronditur Krimenë, pas një sulmi të raportuar me dron ukrainas në gadishullin i cili u aneksua nga Rusia...
  Bota/Rajoni03 Mars 2024
  NATO ka filluar në Detin Mesdhe një stërvitje masive kundër nëndetëseve. Operacioni pranë brigjeve të Siçilisë është bërë edhe më urgjent për...
  Bota/Rajoni03 Mars 2024
  Zvicra ka votuar për rritje të numrit të pensioneve për të moshuarit, në një referendum të mbajtur të dielën, sipas parashikimeve preliminare...
  Të tjera
  Lajme03 Mars 2024
  Kryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku, njofton se në Forumin e Gruas kanë diskutuar për pavarësinë ekonomike të gruas dhe edukimin e aftësimin...
  Vip03 Mars 2024
  Fation Kuqari u largua ditën e djeshme (e shtunë) me vetëdëshirë nga Big Brother VIP Albania 3. Kjo pasi ai priste që...
  Lajme03 Mars 2024
  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti të dielën e 3 marsit e ka përkujtuar masakrën e Likoshanit dhe fshatit Qirez të Skenderajt. Ai...
  Lajme03 Mars 2024
  Prindon Sadriu, burri i presidentes së Kosovës, Vjosa Osmani, e ka quajtur kryetar shteti “analfabet”, presidentin serb Aleksandar Vuçiq. Ai tha gjithashtu...
  Lajme03 Mars 2024
  Tash e 14 vjet, Halil Avdiu, punëtor i ndërmarrjes publike komunale “Hortikultura”, mirëmban parkun e Lagjes Dardania në Prishtinë. Në një mëngjes...
  Lajme03 Mars 2024
  Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj po kalon kohë të mirë në Bjeshkën e Madhe të Deçanit. Këtë e...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.