Front TV

Edi Rama arrin në Kosovë, takohet me Fatmir Limajn

Edi Rama arrin në Kosovë, takohet me Fatmir Limajn
13:25 | 29 Qershor 2020

Ka filluar takimi ndërmjet Kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama, dhe liderit të partisë Nisma Socialdemokrate, Fatmir Limaj, raporton Front Online.

Në këto takime, kryeministri i Shqipërisë po shoqëroret nga ministri i Punëve të Jashtme i Shqipërisë  Genc Cakaj dhe ambasadori i Shqipërisë në Kosovë, Qemal Minxhozi.

Kryeministri Rama, sot gjatë ditës do të takohet edhe me homologun e tij Avdullah Hoti, Presidentin Hashim Thaçi dhe liderët e tjerë të partive politike.

Vizita e Ramës në Kosovë vjen pas ngritjes së aktakuzës së Prokurorit të Specializuara pranë Dhomave të Specializuar për Presidentin e Kosovës, Hashim Thacin dhe kreun e PDK-së, Kadri Veselin./Front Online/

 

https://www.facebook.com/FrontOnlineMedia/videos/578006046423617/

 

Loja e madhe ka filluar nga 31 Janar dhe vazhdon deri me 2 Shkurt në Petrol Company

Të tjera