×
 • Lajme
 • Front TV
 • Front TV

  Edi Rama arrin në Kosovë, takohet me Fatmir Limajn

  FrontOnline
  29 Qershor 2020

  Ka filluar takimi ndërmjet Kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama, dhe liderit të partisë Nisma Socialdemokrate, Fatmir Limaj, raporton Front Online.

  Në këto takime, kryeministri i Shqipërisë po shoqëroret nga ministri i Punëve të Jashtme i Shqipërisë  Genc Cakaj dhe ambasadori i Shqipërisë në Kosovë, Qemal Minxhozi.

  Kryeministri Rama, sot gjatë ditës do të takohet edhe me homologun e tij Avdullah Hoti, Presidentin Hashim Thaçi dhe liderët e tjerë të partive politike.

  Vizita e Ramës në Kosovë vjen pas ngritjes së aktakuzës së Prokurorit të Specializuara pranë Dhomave të Specializuar për Presidentin e Kosovës, Hashim Thacin dhe kreun e PDK-së, Kadri Veselin./Front Online/

   

  https://www.facebook.com/FrontOnlineMedia/videos/578006046423617/

   

  Më mirë në Kosovë se në Gjermani
  Nga Rubrika
  Lajme27 Maj 2024
  Nënkryetarja e Kuvendit të Kosovës, Saranda Bogujevci ka thënë se avancimi i statusit të Kosovës në Asamblenë Parlamentare të NATO-s është një...
  Lajme27 Maj 2024
  Asambleja Parlamentare e NATO-s e ka miratuar të hënën rekomandimin për avancim të statusit të Kosovës nga anëtare vëzhgues në anëtare të...
  Lajme27 Maj 2024
  Ramush Haradianj, kryetar i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), ka pretenduar të hënën se kryeministri i Kosovës Albin Kurti “është i...
  Të tjera
  Lajme27 Maj 2024
  Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, ka marrë pjesë në shënimin e 24-vjetorit të themelimit të degës së...
  Lajme27 Maj 2024
  Policia e Kosovës ka njoftuar se një person ka vdekur në Mitrovicë të hënën mbrëma në një aksident mes një veture me...
  Lajme27 Maj 2024
  Ministri i Mbrojtjes, Ejup Maqedonci ka dhënë alarmin për destabilitet në Ballkanin Perëndimor. Ai tha se tri brigada serbe janë shumë afër...
  Lajme27 Maj 2024
  Dy persona janë arrestuar në Gjakovë nën dyshimin për vjedhje. Ata dyshohen se me 11 maj në Gjakovë ishin futur në një...
  Lajme27 Maj 2024
  Kryeministri i Kosovës, njëherit kryetar i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti do të marrë pjesë në një tubim mbështetës për kandidatët e Partisë...
  Lajme27 Maj 2024
  Kryeshefi i ndërmarrjes “Ibër Lepenci”, Faruk Mujka ka njoftuar se në të gjitha hyrjet në pronat e NHE “Ibër-Lepenc” SH.A në liqenin...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.