Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  Dy kandidatët shqiptarë që garojnë për kryetarë të Mitrovicës

  FrontOnline
  2 vite më parë

  Erden Atiq e Florent Azemi janë dy kandidatët shqiptar që po garojnë për kryetar të Mitrovicës Veriore

  Erden Atiq i ka hyrë garës për kryetar të komunës së Mitrovicës Veriore.

  Kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje po synon që në këto zgjedhje të jashtëzakonshme të marrë timonin e Veriut të Kosovës.

  Por ky nuk është kandidati i vetëm që ja ka mësyrë pozitës së kreut të kësaj komune.

  E nga këto zgjedhje Atiq po thotë që duhet ti kthehet e mira qytetarëve të Mitrovicës së Veriut.

  Por ai është i vetëdijshëm që fitorja është e vështirë megjithatë beson që nuk do i mungojë mbështetja.

  Ndërkohë kandidati tjetër shqiptar që po garon në këtë komunë, është Florent Azemi nga PDK.

  Por Azemi thotë që kësaj gare nuk i kanë hy për pozitën e kryetarit të komunës.

  Azemi tregon që ka hezitim nga ana e qytetarëve për të votuar.

  Ndërkohë qytetarët shprehin vullnet për të votuar me 29 nëntor.

  Kjo komunë mbeti pa kryetar kur Goran Rakiq erdhi në pozitën e zëvendëskryeministrit në qeveri.

  Në Mitrovicën e Veriut të drejtë vote kanë 23 mijë e 180 votues, shumicë në këtë komunë janë serbë.

  Po vjen “Cyber ZERO” eventi që jep përgjigje për çdo lloj kërcënimi online
  Nga Rubrika
  Lajme31 Mars 2023
  Deputetja dhe përfaqësuesja e platformës “Liria ka emër”, Eliza Hoxha”, ka folur në lidhje me “Marshin për Drejtësi”, që do të mbahen...
  Lajme31 Mars 2023
  Kryetari i partisë Guxo, Faton Peci ka thënë se partia e tij, që është në koalicion me Lëvizjen Vetëvendosje, pajtohet me marrëveshjen...
  Lajme31 Mars 2023
  Për të shtunën parashikohet të mbajë mot me vranësira dhe intervale me diell, ku pritet kohë pas kohe të ketë reshje shiu,...
  Të tjera
  Lajme31 Mars 2023
  Kryetari i Unionit Shqiptar në Kroaci, Esat Çollaku, ka thënë se ka parë një mobilizim të jashtëzakonshëm përpara fillimit të “Marshojmë për...
  Lajme31 Mars 2023
  Lidhja Demokratike e Kosovës e ka cilësuar rritjen e çmimit të energjisë si të padrejtë e të papërballueshëm për qytetarët. Në faqen...
  Lajme31 Mars 2023
  Sa herë që dilte nga shtëpia, me vete merrte edhe biçikletën. Fundjavën që lamë pas, atë e la në vendin e zakonshëm,...
  Bota/Rajoni31 Mars 2023
  Shqiptarja Zenepe Uruci, 56 vjeçe u vra pasditen e djeshme në Itali nga bashkëshorti i saj Xhafer Uruci, 62 vjeç. Shqiptari e goditi 5...
  Vip31 Mars 2023
  Donald Veshaj ka thumbuar Olta Gixharin por edhe Efin për eksperiencën e tyre në Big Brother Vip Albania. Në programin që drejtohet...
  Ekonomi31 Mars 2023
  Kosova dhe Maqedonia e Veriut kanë nënshkruar sot një memorandum mirëkuptimi në mes të dy prodhuesve më të mëdhenj të energjisë elektrike...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.