Lajme

Djali i Haradinajt përfundon klasën e 10-të, kreu i AAK-së e uron publikisht

Djali i Haradinajt përfundon klasën e 10-të, kreu i AAK-së e uron publikisht
09:56 | 26 Qershor 2020

Kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj ka bërë të ditur se djali i tij, Gjini sot ka përfunduar klasën e dhjetë.

Haradinaj ka thënë se për birin e tij, ashtu si edhe për të gjithë bashkëmoshatarët e tij, ky ishte një vit i vështirë.

Ai ka thënë se sfidimi për moshat e reja është investim për të kaluar me sa më shumë sukses sfidat e radhës që i sjell jeta.

“Gjini sot përfundoi vitin e dhjetë shkollor. Një vit jo i zakonshëm për të dhe të gjithë bashkëmoshatarët e tij. Disa muaj mësime nga shtëpia. Sfidë që kjo gjeneratë e përjetoi për herë të parë.

Duke falënderuar mësimdhënësit për angazhimin e palodhur dhe adaptimin në rrethana të reja, si dhe prindërit për kujdesin e tyre që ky vit shkollor mos të dështojë, uroj suksese për gjithë këtë gjeneratë.

Sfidimi për moshat e reja është investim për të kaluar me sa më shumë sukses sfidat e radhës që i sjell jeta.
Urime e suksese!”, ka shkruar Haradinaj.

NimiTV ofron 30% zbritje për Black Friday

Të tjera