×
 • Lajme
 • Lajme

  Deputetët prapë pinë duhan në Kuvend, Osmani kërkon evidentimin e tyre dhe dërgimin në inspektoriat

  FrontOnline
  23 Qershor 2020

  Derisa po vazhdon debate për heqjen e reciprocitetit me Serbinë, kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani i ka kërkuar administratës që të evidentojnë deputetët që po e shkelin ligjin për duhanin dhe atë t’ia dërgojnë në inspektoriatit të Ministrisë së Shëndetësisë.

  “E ftoj administratën që të evidentojnë deputetët që po e shkelin ligjin për duhanin atje mbrapa dhe atë t’ia dërgojmë inspektoriatit të Ministrisë së Shëndetësisë, ashtu siç jemi merr vesh me ministrin e Shëndetësisë”, tha ai.

  Debati për heqjen e reciprocitetit me Serbinë po vazhdon në Kuvendin e Kosovës.

  Artmotion dhe DigitAlb arrijnë marrëveshje të re bashkëpunimi pesëvjeçar
  Nga Rubrika
  Lajme18 Qershor 2024
  Ministri i Mbrojtjes, Ejup Maqedonci, duke ka folur për kapacitetet, projektet dhe objektivat e FSK-së, theksoi se synimi final është anëtarësimi i...
  Lajme18 Qershor 2024
  Nënkryetaria e Kuvendit të Republikës së Kosovës, Saranda Bogujevci, së bashku me deputetin Erxhan Galushi, i cili e kryeson Grupin e Miqësisë...
  Lajme18 Qershor 2024
  Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka shkruar në platformën X”, për shtatoren e ngritur për Leotrim Ahmetin në Skenderaj, 7-vjeçari që u...
  Të tjera
  Bota/Rajoni18 Qershor 2024
  Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë thënë se janë të shqetësuara për thellimin e bashkëpunimit mes Rusisë dhe Koresë së Veriut. Pentagoni...
  Lajme18 Qershor 2024
  Zëvendëskryeministri i parë për Integrim Evropian, Zhvillim dhe Dialog i Republikës së Kosovës, Besnik Bislimi, priti në takim emisarin special të BE-së,...
  Lajme18 Qershor 2024
  Për të mërkurën parashikohet të mbajë mot kryesisht me diell dhe shumë i nxehtë. Era do fryjë drejtimesh të ndryshme me shpejtësi...
  Bota/Rajoni18 Qershor 2024
  Një zjarr masiv ka përfshirë kullotat e fshatit Mashkullorë të Gjirokastrës. Fillimisht zjarri është shfaqur rreth orës 13.00 në malet e kësaj...
  Sport18 Qershor 2024
  Cristiano Ronaldo ka thyer një rekord pa e goditur ende topin për Portugalinë në Euro 2024 – por ka humbur një tjetër....
  Lajme18 Qershor 2024
  I dërguari i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak, ka thënë të martën se dy vendet duhet të bëjnë hapa për...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.