×
 • Lifestyle
 • Lifestyle

  Çfarë duhet të konsumoni nëse jeni të uritur para gjumit?

  FrontOnline
  27 Qershor 2020

  Nutricionistja e njohur australjane dhe blogerja e shëndetit Jessica Sepel, ka treguar ushqimet e saj të mbrëmjes vonë dhe si t’i frenojmë për mirë ato dëshirat për një vakt të lehtë para gjumit.

  Jessica Sepel, themeluese e JS Health në websajtin e saj sugjeron ushqimet e pasura me proteina.

  Ajo rekomandon jogurt me manaferra ose me qershi dhe çokollatë të zezë. Jogurti për kalcium dhe manaferrat për antioksidantët.

  “Jogurti përmban proteina dhe kalcium, kështu që kjo do ju bëjë të ndiheni të ngopur dhe të kënaqur”, -thotë ajo.

  Jogurti ndikon në rritjen e imunitetit, ndihmon në humbjen e peshës, ndalon infeksionet, por së bashku me vetitë antioksiduese të manaferrave është një opsion fantastik dhe ushqyes para gjumit.

  Ky është sezoni i qershive, kështu që ato janë, gjithashtu, një mundësi e kënaqshme pasi përmbajnë sasi të vogla të melatoninës që nxit gjumin.

  Loja e madhe ka filluar nga 31 Janar dhe vazhdon deri me 2 Shkurt në Petrol Company
  Nga Rubrika
  Lifestyle18 Qershor 2024
  Fëmijët në festat e ditëlindjeve shpesh marrin energji të tepërt pasi shijojnë ëmbëlsira dhe torta, prandaj shumë njerëz pyesin veten: A është...
  Lifestyle16 Qershor 2024
  Dashi Parashikohet një muaj i ri i mbushur me evente interesante për tu rikthyer në lojë, pas një periudhe përhumbje, sidomos në...
  Lifestyle15 Qershor 2024
  Sara Milliken u shpall Miss Alabama në vitin 2024 dhe këtë vit kjo 23-vjeçare do të garojë me përfaqësuese të shteteve të...
  Të tjera
  Bota/Rajoni18 Qershor 2024
  Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë thënë se janë të shqetësuara për thellimin e bashkëpunimit mes Rusisë dhe Koresë së Veriut. Pentagoni...
  Lajme18 Qershor 2024
  Zëvendëskryeministri i parë për Integrim Evropian, Zhvillim dhe Dialog i Republikës së Kosovës, Besnik Bislimi, priti në takim emisarin special të BE-së,...
  Lajme18 Qershor 2024
  Për të mërkurën parashikohet të mbajë mot kryesisht me diell dhe shumë i nxehtë. Era do fryjë drejtimesh të ndryshme me shpejtësi...
  Bota/Rajoni18 Qershor 2024
  Një zjarr masiv ka përfshirë kullotat e fshatit Mashkullorë të Gjirokastrës. Fillimisht zjarri është shfaqur rreth orës 13.00 në malet e kësaj...
  Sport18 Qershor 2024
  Cristiano Ronaldo ka thyer një rekord pa e goditur ende topin për Portugalinë në Euro 2024 – por ka humbur një tjetër....
  Lajme18 Qershor 2024
  I dërguari i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak, ka thënë të martën se dy vendet duhet të bëjnë hapa për...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.