×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Buhova: Inspektorati nesër do të publikojë emrat e 138 personave për izolim dhe vetizolim

  FrontOnline
  25 Qershor 2020

  Gjatë ditës së nesërme Inspektorati Shëndetësor Sanitar do të publikoj emrat e 138 personave të cilëve iu është dorëzuar vendimi për izolim dhe vetizolim.

  Në përputhje me Ligjin për procedurë e përgjithshme administrative, neni 84, Fondi i Sigurimeve Shëndetësore ka filluar shpalljen publike të personave të cilët në periudhën e kaluar nuk janë dorëzuar siç duhet vendimet e dhëna atyre për izolim dhe vetizolim”, deklaroi për “Faktor” drejtoresha e Inspektoratit, Irina Buhova.

  Buhova më herët deklaroi se Inspektorati ka qenë në vazhdimësi në kontakt me Agjencinë për mbrojtjen e të dhënave, që të mund të procedojë në mënyrë ligjore në të gjithë procesin dhe publikimin e emrave të të gjithë atyre që nuk mund t’u jepen vendimet të jetë në përputhje me rregullat ligjore.

  Ajo theksoi se janë një numër i madh i qytetarëve që nuk mund t’u dorëzohen vendimet për izolim dhe vetizolim.

  Punimet në rrjet, KEDS njofton për vendet që s’do të kenë rrymë
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni22 Prill 2024
  Sabreen ishte e vdekur para se ta shikonte apo ta mbante foshnjën e saj, shkruan BBC. Nëna e re e kishte mbajtur për...
  Bota/Rajoni22 Prill 2024
  Mangësitë me pavarësinë dhe integritetin e gjyqësorit; mungesa e mediave të pavarura; dhe korrupsioni në të gjitha nivelet e qeverisjes, në organet...
  Bota/Rajoni22 Prill 2024
  Një ekspert i OKB-së ka paralajmëruar se ekziston rreziku që sëmundjet mendore të manifestohen pas disa vitesh në mesin e banorëve të...
  Të tjera
  Lajme22 Prill 2024
  Pas dështimit të zgjedhjeve në veri, analisti Visar Ymeri ka thënë se nuk është “sovrane” qeverisja në atë vend ku kundërshtohet nga...
  Lajme22 Prill 2024
  Antigona Emini, aktiviste e PDK-së, është ndarë nga jeta në moshë të re. Dega e PDK-së në Gjilan ka shprehur ngushëllime për...
  Lajme22 Prill 2024
  Me Fahrije Hoti, Shyhrete Tahirin në njërën anë, e me Vasfije Krasniqin e Elhame Muçollin në anën tjetër, presidentja Vjosa Osmani paralajmëroi...
  Sport22 Prill 2024
  Gazetari italian Mirko Di Natale ka konfirmuar se Juventusi ka shprehur interesim për transferimin e sulmuesit kosovar Edon Zhegrova. ‘Bianconerët’ janë duke...
  Lajme22 Prill 2024
  Nol Nushi nga PSD-ja ka thënë që Partia Demokratike e Kosovës ka rënë në lojën e kryeministrit, Albin Kurti dhe se PDK-ja...
  Lajme22 Prill 2024
  Situata në Kosovë u diskutua në seancën e Këshillit të Sigurimit të Organizatës së Kombeve të Bashkuara. Vendi u përfaqësua nga presidentja...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.