×
 • Auto
 • Auto

  Azhurnimi i aeropodeve të Apple zvogëlon një mori karakteristikash të reja në kufjet pa tel

  FrontOnline
  23 Qershor 2020

  ‘Audio hapësinore’ lejon që kufjet të japin një kuptim të hapësirës.

  Apple ka zbuluar një azhurnim të ri softuerësh për AirPods e tij, duke sjellë një mori karakteristikash të reja, transmeton lajmi.net.

  Ai përfshin një veçori “audio hapësinore”, e cila përdor filtra dhe teknologji tjetër për të lejuar që tingulli të ndjehet sikur po vjen nga personi, pavarësisht se përdor vetëm dy kufje, tha Apple.

  Ky tipar përdor sensorë lëvizjeje në kufje dhe pajisje për të mbajtur statistikën e tingullit edhe kur koka e një personi ose iPad po lëvizin, tha Apple. Kjo veçori do të jetë në dispozicion vetëm në AirPods Pro më të ri, tha Apple.

  Softueri i ri gjithashtu përfshin “kalimin automatik”, që do të thotë se AirPods do të lidhen me cilindo pajisje që është duke u përdorur, në vend se pronarët e tyre duhet të ndryshojnë manualisht midis iPhone dhe iPad të tyre.

  Kjo veçori do të jetë e disponueshme si në versionin Pro ashtu edhe në atë jo-Pro të AirPods, tha Apple.

  IPKO i dhuron Komunës së Fushë Kosovës ekografi të sofistikuar për zbulimin e hershëm të kancerit Konfirmon përkushtimin e saj…
  Nga Rubrika
  Auto23 Qershor 2024
  Ishte vetëm çështje kohe para se të ndodhte – është krijuar roboti humanoid që drejton veturën. Kjo, natyrisht, ndodhi në Japoni, ku...
  Auto23 Qershor 2024
  Temperaturat e larta kanë ndikim të rëndësishëm në shëndetin e njeriut dhe gjithashtu edhe te shoferët. Vapa ekstreme mund të shkaktojë rreziqe...
  Auto21 Qershor 2024
  Ky truk nuk ka të bëjë me akordimin, apo edhe me modifikimet elektronike që janë shumë të njohura sot. Gjithçka që duhet...
  Të tjera
  Lajme23 Qershor 2024
  Kompania Kosovare për Distribuim me Energji Elektrike në Kosovë (KEDS) ka njoftuar se pas reshjeve të shiut disa rajone ka pasur ndërprerje...
  Lajme23 Qershor 2024
  Nënkryetarja e Komunës së Prishtinës, Jehona Lushaku Sadriu, ka kërkuar nga qytetarët që të qëdrojnë nëpër shtëpi dhe vende të sigurta pas...
  Lajme23 Qershor 2024
  Presidenti i Shqipërisë dr. Bajram Begaj, gjatë ditës së sotme ka vizituar Komunën e Junikut ku është takuar me kryetarin Ruzhdi Shehu....
  Lajme23 Qershor 2024
  Deputeti i PDK-së, Xhavit Haliti ka pritur në takim presidentin e Shqipërisë, Bajram Begaj. Haliti përmes disa fotografive të shpërndara në “Facebook”,...
  Lajme23 Qershor 2024
  Kryetari i komunës së Prishtinës, Përparim Rama, ka reaguar pas rreshjeve të mëdha që po mbizotrojnë në qytet. Rama ju ka bërë...
  Sport23 Qershor 2024
  Në prag të ndeshjes vendimtare ndaj Spanjës në Grupin B të Euro 2024, trajneri i Kombëtares shqiptare, Sylvinho, shpreh entuziazmin dhe vendosmërinë...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.