×
 • Lajme
 • Lajme

  “Avullohen” 16 kapakë të rrjetit të kanalizimit në Prishtinë

  FrontOnline
  22 Qershor 2020

  Kompania Rajonale e Ujësjellësit “Prishtina” ka njoftuar të hënën, se në rrugën “Qemal Stafa” në Prishtinë janë vjedhur 16 kapakë të rrjetit të kanalizimit.

  Sipas njoftimit, vjedhje në këtë rrugë ka pothuajse çdo të tretën ditë.

  “Shqetësuese, persona të papërgjegjshëm vjedhin kapakë të rrjetit të kanalizimit atmosferik ( 16 copë) në rrugën ” Qemajl Stafa” në Prishtinë. Përgjatë inspektimit në terren, KRU ‘Prishtina’ sh.a. ka informuar menjëherë drejtorinë përkatëse të Komunës së Prishtinës për rastin. Ata u zotuan se shumë shpejt do t’i vendosin kapakët e rinj. Shqetësues mbetet fakti që në atë rrugë po vidhen kapakë pothuajse çdo të tretën ditë. Me këtë akt të shëmtuar, personat e papërgjegjshëm rrezikojnë jetën e qytetarëve, me theks të veçantë të fëmijëve dhe të moshuarve. Veprimet e tilla janë të patolerueshme”, thuhet në njoftimin e KRU Prishitna.

  KEDS tregon ku do të ketë nesër ndërprerje të rrymës
  Nga Rubrika
  Lajme18 Prill 2024
  Komuna e Lipjanit, ka mbajtur akademi përkujtimore me rastin e 25-vjetorit të rënies së dëshmorëve dhe martirëve të kësaj komune, me ç’rast...
  Lajme18 Prill 2024
  Qeveria e Kosovës në mbledhje të mbajtur të enjten ka miratuar Projektligjin për Ratifikimin e Marrëveshjes së Kredisë në mes të Republikës...
  Lajme18 Prill 2024
  Ambasadori i ShBA-së në Kosovë, Jeffrey Hovenier, është takuar të enjten me presidenten e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmanin dhe pas pak...
  Të tjera
  Lajme18 Prill 2024
  Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, u ka uruar rugëtim të mbarë policëve të rinj që diplomuan sot....
  Lajme18 Prill 2024
  Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, ka kërkuar angazhim maksimal nga të gjitha institucionet e Kosovës për mbrojtjen e viktimave të dhunës në...
  Lajme18 Prill 2024
  Serbia i ka liruar pjesëtarët e Policisë së Kosovës, të cilët ishin arrestuar dje. Në mbajtje akoma po mbahet vetëm zëvendësdrejtori i...
  Vip18 Prill 2024
  Pas aludimeve të shumta që kanë qarkulluar në rrjet, vëllai i aktores Egla Ceno ka vendosur të japë sqarime lidhur me statusin...
  Lajme18 Prill 2024
  Kryetari i Komunës së Prishtinës, Përparim Rama, ka dhuruar gjak, me rastin e Ditës së Dëshmorëve të Prishtinës. Rama ka thënë se...
  Lajme18 Prill 2024
  Kryeministri Albin Kurti në fillim të mbledhjes së Qeverisë së Kosovës ka folur për arrestimin e zëvendësdrejtorit të Policisë së Kosovës, Dejan...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.