×
 • Lajme
 • Lajme

  Avdullah Hoti emëron edhe një zëvendësministër

  FrontOnline
  19 Qershor 2020

  Arton Retkoceri është zëvendësministri më i ri që sot është emëruar nga kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti për të kryer këtë detyrë në Ministrinë e Infrastrukturës,.

  Ai këtë e ka bërë të ditur përmes një statusi në Facebook, duke thënë se do të mundohet me të gjithë kapacitetin e tij të zbatoj në përpikëri programin qeverisës.

  Njoftimi i tij:

  Te dashtun miq,

  Nga sot mora pergjegjesi nga Kryeministri Hoti te ushtroj poziten e Zv/Ministrit ne Ministri te Infrastruktures.
  Me kete rast me lejoni te falenderoj Kryeministrin Hoti per mbeshtetje!
  Do te mundohem me gjithe kapacitetin tim te zbatoi ne perpikmeri programin e qeverisjes #Hoti

  Na prifte e mbara!
  A.R

  Falja e Fitër Bajramit në “Haxhi Ibrahim Devolli” në Pejë, festë me tekbire e ilahi
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni03 Dhjetor 2023
  Ambasadorja Lendita Haxhitasim së bashku me kryetarin e Komunës së Tolentino në Rajonin Marche, Mauro Sclavi Sindaco, si dhe presidentin e shoqatës...
  Kronika03 Dhjetor 2023
  Policia Kufitare e Kosovës, më saktësisht stacioni policor kufitar në Merdar, gjatë realizimit të detyrave dhe autorizimeveligjore për menaxhim dhe kontroll të...
  Bota/Rajoni03 Dhjetor 2023
  Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama e ka lavdëruar kryetarin e Prishtinës, Përparim Rama për përpjekjet e tij për ta ndryshuar kryeqytetin. Rama...
  Të tjera
  Vip03 Dhjetor 2023
  Banori i Big Brother VIP Kosova, Blero ka bërë një bisedë me Blerandon. Ai i ka thënë disa këshilla atij, teksa të...
  Vip03 Dhjetor 2023
  Në sfidën  e kapiten për këtë javë, banorët e Big Brother VIP Kosova kanë qenë të ndarë në dy grupe. Secili prej...
  Vip03 Dhjetor 2023
  Momente shumë të veçanta kanë ndodhur brenda shtëpisë së Big Brother VIP Kosova. Aty kanë hyrë disa personazhe me maskota, të cilët...
  Vip03 Dhjetor 2023
  Banorët e rinj të Big Brother VIP Kosova, Mirdoni dhe Ardi kanë biseduar sërish me Shqipen. Ka qenë Mirdoni ai që i...
  Vip03 Dhjetor 2023
  Blerando i ka dhënë një këshillë banorit të ri, Mirdonit. Ai i ka thënë që të mos e shikojë Lindën, sepse del...
  Vip03 Dhjetor 2023
  Derisa Blerando po qëndronte tek lavanderia, aty ka shkuar Shqipja. Ajo i ka thënë se duhet që Blerando t’i kërkojë falje, derisa...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.