×
 • Tenderët
 • Tenderët

  Ankohet në OSHP, por nuk merr pjesë ne seancë

  FrontOnline
  05 Shkurt 2020

  Përfaqësues të kompanisë  “Cayote Clean Group” janë ankuar në Organin Shqyrtues të Prokurimit (OSHP) kundër vendimit të komunës së Klinës për dhënie te kontratës për tenderin “Shërbime Pastrimi –Mirëmbajtje higjienike e objekteve shëndetësore”, por të njëjtin të mërkurën nuk kanë marrë pjesë në seancën e OSHP-së, raporton “Front Online”.

  Në seancën të cilën e ka monitoruar portali “Front Online” përfaqësuesi i komunës së Klinës Abaz Foniqi tha se pajtohet në tersi me vlerësimin e ekspertes së OSHP-së e cila ka  rekomanduar Panelin Shqyrtues të OSHP-së që ta lejë në fuqi vendimin e Autoritetit Kontraktues për dhënie të kontatës, deri sa ankesës e kompanisë “Cayote Clean Group” ta cilësoj si të pabazuar.

  “Jemi pajtuar me vlerësimin e Ekspertes Shqyrtuese  dhe kërkojmë te vazhdojmë me procedurat e mëtejshme konform Ligjit të Prokurimit Publik” ka thënë ai.

  Gjatë prezantimit në seancë Ekspertja Shqyrtuese  Shkurte Jashanica tha se qëndron mbrapa raportit të dhënë ne ekspertize te datës 30.01.2020, raporton “Front Online”.

  Vendimi i Panelit Shqyrtues për këtë aktivitet Prokurimit do të merret në ditët në vijim, deri sa portali “Front Online” do t’u mbaj të informuar në vazhdimësi për rrjedhën e këtij procesi të prokurimit. / Front Online /

  Njoftimet nga KEDS, vendet që do të mbesin nesër pa rrymë
  Nga Rubrika
  Tenderët24 Janar 2024
  Ministria e Punëve të Brendshme (MB) që drejtohet nga Xhelal Sveçla, ka shpallur një tender prej 120 mijë euro për shërbime hoteliere,...
  Tenderët11 Janar 2024
  Telekomi i Kosovës ka shpërblyer me tender 15 milionësh kompaninë nga Kroacia “Ericsson Nikola Tesla d.d”, raporton Front Online. Në njoftimin e...
  Hulumtime10 Janar 2024
  Ministria e Shëndetësisë (MSH) ka shpallur tenderin prej më shumë se 22 milionë euro për përfundimin e punimeve në ndërtimin e objektit...
  Të tjera
  Vip27 Shkurt 2024
  Mikela Pupa e ftuar në rubrikën e E Diell, “Mos i bjer me top” ka folur për të dashurin e saj aktual....
  Lajme27 Shkurt 2024
  Oficerët doganorë kanë parandaluar tentim-kontrabandimin e pajisjeve elektronike në Vermicë. Sipas një komunikate për media, pas ndalimit të një autobusi, personi përgjegjës...
  Lajme27 Shkurt 2024
  Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, ka pritur në takim Drejtorin Ekzekutiv të Institutit të Krimeve të Kryera gjatë Luftës në...
  Lajme27 Shkurt 2024
  Kolektivi për Mendim dhe Veprim Feminist ka bërë thirrje që nesër (e mërkure) të protestohet kundër vendimit të Apelit për kthimin në...
  Lifestyle27 Shkurt 2024
  Ngrënia e disa ushqimeve mund të ndikojë në shëndetin e zemrës. Deri më tani, disa studime kanë treguar se një dietë e...
  Lajme27 Shkurt 2024
  Deputetja nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Hykmete Bajrami, ka thënë se në Ministrinë e Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe Infrastrukturës, janë...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.