×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  9.4 milionë raste me COVID-19 në mbarë botën

  FrontOnline
  25 Qershor 2020

  Deri në fund të javës pritet të arrihet shifra prej 10 milionë rasteve me COVID-19 në botë.

  Rastet me COVID-19 në të gjithë botën kaluan 9.4 milionë të enjten, me OBSH-në duke thënë se pritet që infeksionet globale të kalonin 10 milionë deri në fund të javës.

  Të paktën 480,000 njerëz kanë vdekur deri më tani.

  Infeksionet e njohura aktualisht janë në 9,407,078, sipas gjurmuesit të Universitetit Johns Hopkins, i cili mbështetet në të dhënat zyrtare të qeverisë.

  KESCO: Për 11 ditë u importuan rreth 5.4 milionë euro energji elektrike
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni29 Shkurt 2024
  Ka shkuar 112  numri i personave të vrarë në Gaza të cilët ishin duke pritur për ndihma Ministria e Shëndetësisë në Gaza...
  Bota/Rajoni29 Shkurt 2024
  Kryeministri i Republikës së Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferi ka komentuar mbi ndërhyrjen e Kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti në Maqedoninë e...
  Bota/Rajoni29 Shkurt 2024
  Më shumë se 100 palestinezë raportohet se janë vrarë derisa prisnin dërgimin e ndihmave në veri të Gazës. Ministria e shëndetësisë e...
  Të tjera
  Sport29 Shkurt 2024
  Chelsea do të rikthehet në merkaton e verës për të tentuar të krijojë skuadrën më të mirë të mundshme për sezonin e...
  Lajme29 Shkurt 2024
  Gjykata Themelore në Prishtinë ka reaguar në lidhje me reagimet dhe fjalorin fyes ndaj gjykatës dhe gjyqtares Edita Çanta në lidhje me...
  Bota/Rajoni29 Shkurt 2024
  Më shumë se 100 palestinezë raportohet se janë vrarë derisa prisnin dërgimin e ndihmave në veri të Gazës. Ministria e shëndetësisë e...
  Lajme29 Shkurt 2024
  Ambasadori amerikan në Kosovë, Jeffrey Hovenier, ka thënë të enjten se duhet të dialogohet mënyra e zbatimit të rregullores së Bankës Qendrore...
  Lajme29 Shkurt 2024
  Ministria e Punëve të Brendshme dhe Aleanca Kosovare e Bizneseve kanë nënshkruar memorandum të bashkëpunimit përmes të cilit do të ofrohen zbritje...
  Sport29 Shkurt 2024
  Trajneri gjerman, Hansi Flick shihet si favorit për të pasuar Xavi Hernandezin në stolin e Barcelonës, pasi shtëpitë e basteve i kanë...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.