Bota/Rajoni

​Vdes edhe një pacient me Covid-19 në Shqipëri

​Vdes edhe një pacient me Covid-19 në Shqipëri
17:16 | 01 Korrik 2020

Edhe një pacient në Shqipëri ka humbur betejën me Covid-19.

Një pacient 86-vjeçar nga Shkodra, i cili po trajtohej në terapi intensive prej 12 ditësh ka vdekur pasditen e së mërkurës.

“Ministria e Shëndetësisë i shpreh ngushëllime familjes së të ndjerit dhe i kujton edhe një herë qytetarëve të tregojnë kujdes me respektimin e rregullave, distancimin fizik, përdorimin e maskës, higjienën vetjake, pēr të kufizuar përhapjen e COVID19”, thuhet në njoftimin e Ministrisë së Shëndetësisë së Shqipërisë..

Nga fillimi i epidemisë, 66 qytetarë në Shqipëri të konfirmuar me COVID-19 e kanë humbur betejën me virusin e rrezikshëm.

Kredi me afat rekord të shqyrtimit dhe aprovimit

Të tjera