×
 • Ekonomi
 • Ekonomi

  ​Reçica: MPMS e përkushtuar të çojë përpara procesin e reformës pensionale

  FrontOnline
  17 Qershor 2020

  Ministri i Punës dhe Mirëqenies Sociale, Skender Reçica, ka pritur sot në takim përfaqësues të Lidhjes së Pensionistëve të Kosovës, të prirë nga Shaban Kajtazi, me të cilët kanë diskutuar lidhur me angazhimet gjatë kësaj periudhe pandemike në të cilën ndodhet vendi.

  Mes tjerash, me përfaqësuesit e Lidhjes së Pensionistëve, ministri Reçica ka diskutuar edhe rreth planit legjislativ të MPMS-së, veçmas rreth përkushtimit për të shtyrë përpara procesin e reformës pensionale, si dhe për mbrojtjen e të drejtave të kësaj kategorie shoqërore shumë të respektuar.

  Në fund të këtij takimi, ministri Reçica është shprehur se Lidhja e Pensionistëve të Kosovës, do të ketë gjithë gatishmërinë tij dhe të MPMS-së, që konform përgjegjësive do të kenë mbështetje në funksion të mirëfunksionimit të tyre, me synimin që misioni i përbashkët të jetësohet sa më lehtë.

  Vetëm 60 euro kap ofertën Al Inclusive të “Sharr Travel” në Aqua Fafa
  Nga Rubrika
  Ekonomi27 Shkurt 2024
  Ministri i Financave, Punëve dhe Transfereve, Hekuran Murati, ka thënë se Qeveria e Kosovës ka pasur menaxhim të mirë me financat publike...
  Ekonomi27 Shkurt 2024
  Në Bruksel ka përfunduar takimi i përbashkët mes ekspertëve financiarë të Kosovës dhe Serbisë, nën ndërmjetësimin e emisarit evropian për dialogun, Mirosllav...
  Ekonomi27 Shkurt 2024
  Ish-zv/guvernatori i Bankës Qendrore të Kosovës, Fatmir Gashi ka deklaruar se çështja e dinarit nuk është dashtë të bëhet pjesë e dialogut....
  Të tjera
  Vip27 Shkurt 2024
  Pas debateve të forta në shtëpinë e “Big Brother Vip” kanë nisur dhe rrëfimet personale. Rike Roçi teksa bisedonte me Julin ndau...
  Sport27 Shkurt 2024
  Adrian Bajrami ka rinovuar kontratën me Benfican. Ai është pjesë e ekipit të dytë – Benfica B. Qendërmbrojtësi shqiptar zgjati kontratën deri...
  Lajme27 Shkurt 2024
  Vendimi për dinarin serb është vendim politik, sipas analistit politik, Imer Mushkolaj, edhe pse, sipas tij, askush nuk e konteston se vendimi...
  Lajme27 Shkurt 2024
  Ambasadori i Gjermanisë në Kosovë, Jorn Rohde, ka shkruar për vizitën e disa deputetëve të Bundestagut gjerman në Kosovë. Ata për dy...
  Kronika27 Shkurt 2024
  Aksidenti me përfundim tragjik që ndodhi të hënën tek Ministria e Arsimit në Prishtinë nuk ishte i vetmi. Një ditë më parë...
  Lajme27 Shkurt 2024
  Zëvendësministri i Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Kreshnik Ahmeti, priti në takim përfaqësuesin special të qeverisë federale të Gjermanisë për vendet e...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.