×
 • Vip
 • Vip

  ​Louvre hapet të hënën, priten deri në 10,000 vizitorë në ditë

  FrontOnline
  05 Korrik 2020

  Muzeu Louvre në Paris rihapet të hënën, por me kufizime të caktuara për shkak të epidemisë së koronavirusit.

  Disa pjesë të kompleksit më të vizituar në botë do të jenë ende të mbyllura për vizitorët.

  Louvre u mbyll në 13 mars dhe kjo është arsyeja pse muzeu regjistroi humbje prej më shumë se 40 milionë euro, tha drejtori i muzeut, Jean-Luc Martinez.

  “Në rastin më të mirë, ne do të kemi 20 deri në 30 për qind të vizitorëve në krahasim me numrin që kemi pasur verën e kaluar, që është midis 4,000 dhe 10,000 në ditë,” tha ai.

  Nga 10 milionë vizitorë në 2018, pothuajse tre të katërtat janë turistë të huaj që nuk janë aty tani, transmeton RFI.

  Punimet në rrjet, KEDS njofton për vendet që s’do të kenë rrymë
  Nga Rubrika
  Vip23 Prill 2024
  Aktorja dhe afaristja e njohur shqiptare që jeton në Zvicër Besa Rraqi Rizmani në episodin e fundit është shfaqur ne serialin e...
  Vip23 Prill 2024
  Vittoria Ceretti dukej sensacionale në një sërë fotografish nga arratisja e saj ekzotike të hënën. Modelja italiane, 25 vjeçe, e cila është...
  Vip23 Prill 2024
  Këngëtari, Luiz Ejlli dhe reperi, Ledri Vula gjatë ditës së sotme kanë publikuar video se bashku. Studio muzikore, i ka bërë bashkë...
  Të tjera
  Lajme23 Prill 2024
  Nga Komisioni për Mbikëqyrjen e Agjencisë Kundër Korrupsioni për FrontOnline është deklaruar deputeti i PDK-së, Hajdar Beqa, lidhur me raportin e DASHI-it....
  Bota/Rajoni23 Prill 2024
  Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s Jens Stoltenberg, ka siguruar se nuk ka aspak plane për të zgjeruar programin e përbashkët të sigurisë...
  Bota/Rajoni23 Prill 2024
  Në Serbi po qëndron për një vizitë Drejtori për Ballkanin Perëndimor në Ministrinë e Jashtme të Gjermanisë, Michael Reiffenstuel. Në kuadër të...
  Lajme23 Prill 2024
  Lutfi Haziri, nënkryetari i LDK-së në një prononcim për Front Online ka folur lidhur me raportin e DASH-it, ku thuhet se Kosova...
  Vip23 Prill 2024
  Vittoria Ceretti dukej sensacionale në një sërë fotografish nga arratisja e saj ekzotike të hënën. Modelja italiane, 25 vjeçe, e cila është...
  Lajme23 Prill 2024
  Në cilësinë e Koordinatores Kombëtare kundër dhunës në familje, dhunës ndaj grave dhe dhunës me bazë gjinore, javën e kaluar, ministrja e...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.