×
Etiketë: hënën
Lajme27 Shtator 2020
Të hënën Kuvendi i Kosovës do të mbajë vazhdimin e seancës. Siç është bërë e ditur nga Zyra për komunikim e Kuvendit, seanca do të fillojë nga ora 12:00. Në rend dite është zgjedhja e...
Lajme27 Shtator 2020
Agim Çeku, ish-Komandant i Përgjithshëm i UÇK’së, do të dalë para Gjykatës Speciale të hënë si i dyshuar për krime lufte. Shkuarjen e tij e ka konfirmuar avokati kosovar i ish-Kryeministrit kosovar. Agim Çeku, të...
Lajme26 Shtator 2020
Pasditen e së hënës më 28 shtator, ish pjesëtari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Salih Mustafa do të paraqitet në Gjykatën e Posaçme në Hagë, e cila trajton pretendimet për krime të luftës dhe të...
Lajme26 Shtator 2020
Dhomat e Specializuara njoftojnë se i akuzuari i parë, Salih Mustafa, do të paraqitet para gjykatës të hënën. Më 28 shtator në orën 15, në sallën e gjyqit të Dhomave të Specializuara të Kosovës (DHSK)...
Lajme24 Shtator 2020
I dërguari i Bashkimit Evropian për dialogun mes Kosovës dhe Serbisë, Mirosllav Lajçak ka konfirmuar se takimi i nivelit të lartë në mes të përfaqësuesve të këtyre dy vendeve do të zhvillohet të hënën në...
Lajme18 Shtator 2020
Kuvendi i Kosovës ka njoftuar se vazhdimi i seancës plenare vazhdon të hënën. Vazhdimi i seancës plenare është paraparë të nisë në orën 10:30. “Më 21 shtator, në orën 10:30, vazhdimi i seancës plenare”, thuhet...
Lajme13 Shtator 2020
Të hënën në kryeqytet do të vazhdojë dezinsektimi hapësinor Kjo është bërë e ditur përmes një njoftimi në faqen zyrtare të Komunës së Prishtinës në Facebook. Kjo njëherësh është faza e gjashtë e dezinsektimit në...
Kronika08 Shtator 2020
Policia e Kosovës vetëm gjatë ditës së hënë ka shqiptuar 1 mijë e 379 tiketa në trafik, transmeton Front Online. Në raportin 24 orësh të Policisë së Kosovës bëhet e ditur se gjatë ditës së...
Lajme02 Shtator 2020
Bashkimi Evropian ka konfirmuar takimin e radhës mes Kryeministrit të Kosovës Avdullah Hoti dhe Presidentit të Serbisë Aleksandër Vuçiq për të hënën. Zëdhënësi i BE-së për Çështje të Jashtme dhe të Sigurisë, Peter Stano, ka...
Lajme21 Gusht 2020
Kryeministri Avdullah Hoti ka njoftuar se për të hënën në orën 11:00 ka ftuar në takim të gjithë kryetarët e komunave të vendit. Ai ka thënë se bashkë me zëvendësin e tij, Goran Rakiq do...
Lajme21 Gusht 2020
Kryeministri Avdullah Hoti ka njoftuar se për të hënën në orën 11:00 ka ftuar në takim të gjithë kryetarët e komunave të vendit. Ai ka thënë se bashkë me zëvendësin e tij, Goran Rakiq do...
Lajme21 Gusht 2020
Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka konfirmuar se të hënën do të takohen krerët partive të koalicionit. Kështu tha ai sot në Kanal 10, ku shtoi se takimi fillon nga ora...
Lajme20 Gusht 2020
Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka treguar se kur do të zhvillohet takimi i krerëve të partive të koalicionit qeverisës, i cili ishte paraparë të mbahej sot, para se të shtyhej....

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.