Kronika

​Kapen duke përpunuar substanca narkotike, pesë të arrestuar

​Kapen duke përpunuar substanca narkotike, pesë të arrestuar
13:08 | 26 Shtator 2020

Pesë të dyshuar janë arrestuar në fshatin Llapashticë të Podujevës, të cilët nga njësitë në një fushë të hapur janë zënë në flagrancë duke përpunuar substanca narkotike nga bimët e kanabisit.

Në një shtëpi të pabanuar, e cila ishte e njërit prej të dyshuarve, janë gjetur dhe sekuestruar 2097.4 gram substanca të dyshuara narkotike të llojit marihuanë, 7 bimë kanabisi me gjatësi prej 30 cm deri 1 metër dhe dy vetura, të cilat të dyshuarit i kishin përdorë për kryerjen e veprës penale.

Me vendim të prokurorit pesë të dyshuarit janë dërguar në mbajtje.

Comodita nis 35 kontejnerë me dyshekë për në SHBA

Të tjera