×
 • Lajme
 • Lajme

  Zemaj pret në takim bashkëpartiakët e tij, kryetarët Muhaxheri dhe Haziri

  FrontOnline
  07 Gusht 2020

  Ministri i Shëndetësisë Armend Zemaj gjatë ditës ka pritur në takime të ndara kryetarin e Pejës, Gazmend Muhaxheri dhe kryetarin e Gjilanit, Lutfi Haziri.

  Ai tha se me dy bashkëpartiakët e tij kanë folur për situatën epidemiologjike në këto dy komuna ku udhëheqin ata.

  Zemaj tha se ata janë shprehur të gatshëm për bashkëpunim me Ministrinë e Shëndetësisë.

  “Gjatë ditës prita në takime të ndara kryetarin e Komunës së Pejës, z.Gazmend Muhaxheri dhe kryetarin e Komunës së Gjilanit, z.Lutfi Haziri, me të cilët biseduam rreth menaxhimit të situates së krijuar nga pandemia COVID-19.
  I falemnderoj të dy kryetarët për gatishmërinë dhe bashkëpunimin e treguar gjatë gjithë kohës për organizimin e mirëfillt dhe luftimin e pandemisë COVID-19”.

  Comodita me dyshekët e saj në Panairin MOW, fiton klientë të rinj në Gjermani
  Nga Rubrika
  Lajme22 Prill 2024
  Ish-ambasador i Shqipërisë në OKB, Agim Nesho ka folur në lidhje me paraqitjen e presidentes së Kosovës, Vjosa Osmani në OKB, duke...
  Lajme22 Prill 2024
  Një person e ka humbur jetën si pasojë e një aksidenti që ka ndodhur pasditen e sotme në Lipjan. Rasti ka ndodhur...
  Lajme22 Prill 2024
  “Mbretëria e Bashkuar është një mbështetëse e kahershme e sovranitetit dhe pavarësisë së Kosovës”, ishte i prerë përfaqësuesi i Mbretërisë së Bashkuar...
  Të tjera
  Lajme22 Prill 2024
  Pas dështimit të zgjedhjeve në veri, analisti Visar Ymeri ka thënë se nuk është “sovrane” qeverisja në atë vend ku kundërshtohet nga...
  Lajme22 Prill 2024
  Antigona Emini, aktiviste e PDK-së, është ndarë nga jeta në moshë të re. Dega e PDK-së në Gjilan ka shprehur ngushëllime për...
  Lajme22 Prill 2024
  Me Fahrije Hoti, Shyhrete Tahirin në njërën anë, e me Vasfije Krasniqin e Elhame Muçollin në anën tjetër, presidentja Vjosa Osmani paralajmëroi...
  Sport22 Prill 2024
  Gazetari italian Mirko Di Natale ka konfirmuar se Juventusi ka shprehur interesim për transferimin e sulmuesit kosovar Edon Zhegrova. ‘Bianconerët’ janë duke...
  Lajme22 Prill 2024
  Nol Nushi nga PSD-ja ka thënë që Partia Demokratike e Kosovës ka rënë në lojën e kryeministrit, Albin Kurti dhe se PDK-ja...
  Lajme22 Prill 2024
  Situata në Kosovë u diskutua në seancën e Këshillit të Sigurimit të Organizatës së Kombeve të Bashkuara. Vendi u përfaqësua nga presidentja...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.