Lajme

Zemaj pret në takim bashkëpartiakët e tij, kryetarët Muhaxheri dhe Haziri

Zemaj pret në takim bashkëpartiakët e tij, kryetarët Muhaxheri dhe Haziri
17:41 | 07 Gusht 2020

Ministri i Shëndetësisë Armend Zemaj gjatë ditës ka pritur në takime të ndara kryetarin e Pejës, Gazmend Muhaxheri dhe kryetarin e Gjilanit, Lutfi Haziri.

Ai tha se me dy bashkëpartiakët e tij kanë folur për situatën epidemiologjike në këto dy komuna ku udhëheqin ata.

Zemaj tha se ata janë shprehur të gatshëm për bashkëpunim me Ministrinë e Shëndetësisë.

“Gjatë ditës prita në takime të ndara kryetarin e Komunës së Pejës, z.Gazmend Muhaxheri dhe kryetarin e Komunës së Gjilanit, z.Lutfi Haziri, me të cilët biseduam rreth menaxhimit të situates së krijuar nga pandemia COVID-19.
I falemnderoj të dy kryetarët për gatishmërinë dhe bashkëpunimin e treguar gjatë gjithë kohës për organizimin e mirëfillt dhe luftimin e pandemisë COVID-19”.

Comodita nis 35 kontejnerë me dyshekë për në SHBA

Të tjera