Gjuha:
×
 • Lajme
 • Front TV
 • Front TV

  Zemaj nga spitali i Mitrovicës: Po rrisim kapacitetet që pacientët e këtushëm të mos shkojnë për trajtim në Prishtinë

  FrontOnline
  3 vite më parë

  Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, po vazhdon vizitat nëpër spitalet e Kosovës.

  Zemaj sot ka vizituar komunën e Mitrovicës, ndërsa më pas ka mbajtur konferencë për media.

  “Jo vetëm që është shndërruar në prioritet lufta kundër Covid 19, por  po mundohemi të rrisim kapacitetet edhe këtu, në mënyrë që pacientët e Mitrovicës, Vushtrrisë dhe Skënderajt të mos kenë nevojë të shkojnë për trajtim në Prishtinë”.

  Zemaj ka thënë se pas kalimit të pandemisë, fokusi do të jetë “decentralizimi i shërbimeve shëndetësore dhe spitaleve rajonale në Kosovë”.

  “Me këtë, ndihmojmë banorët dhe i japim mundësi QKUK që të shkarkohet”, ka thënë Zemaj që ka sjellë një autoambulancë për këtë spital, donacion ky i BE-së.”, u shpreh ai.

   

  https://www.facebook.com/FrontOnlineMedia/videos/725116974722951/

  Po vjen “Cyber ZERO” eventi që jep përgjigje për çdo lloj kërcënimi online
  Nga Rubrika
  Lajme24 Mars 2023
  Ekipet e “Xhenios” të Gardës Kombëtare të Forcës së Sigurisë së Kosovës kanë nisur ndërtimin e urës mobile në fshatin Aqarevë të...
  Lajme24 Mars 2023
  Kryeprokurori i Prokurorisë Speciale të Kosovës, Blerim Isufaj, ka mbajtur sot takimin e radhës me ekipin e përbashkët për përzgjedhjen dhe shenjëstrimin...
  Lajme24 Mars 2023
  Dita e 24 marsit e vitit 1999 nuk harrohet nga qytetarët e Kosovës pasi në atë ditë nisën sulmet e NATO-s ndaj...
  Të tjera
  Lajme24 Mars 2023
  Oda Ekonomike Amerikane ka mirëpritur marrëveshjen e arritur të shtunën ndërmjet Kosovës dhe Serbisë për normalizimin e marrëdhënieve. Përmes deklaratës për media,...
  Bota/Rajoni24 Mars 2023
  Vendet perëndimore do të duhet të mbështesin Ukrainën edhe për një kohë të gjatë, në mes të pushtimit të plotë të vendit...
  Lajme24 Mars 2023
  Nënkryetarja e PDK-së, Vlora Çitaku, ka kujtuar 24 vjetorin e intervenimit të NATO-s, duke theksuar se Aleanca atëbotë veproi për njerëzimin dhe...
  Lajme24 Mars 2023
  Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama beson se një Ballkan i bashkuar si në ekonomi edhe në dënimin e agresionit rus në Ukrainë...
  Lajme24 Mars 2023
  Zëvendëskryeministri Besnik Bislimi dhe ambasadori i BE-së në Kosovë, Tomas Szunyog, kanë nënshkruar marrëveshjen financiare ndërmjet Kosovës dhe Bashkimit Evropian për programin...
  Lajme24 Mars 2023
  Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi, ka kujtuar se sot shënojmë 24-vjetorin e fillimit të bombardimeve të NATO-s mbi caqet...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.