[wp-story]

Front TV

Zemaj nga spitali i Mitrovicës: Po rrisim kapacitetet që pacientët e këtushëm të mos shkojnë për trajtim në Prishtinë

Zemaj nga spitali i Mitrovicës: Po rrisim kapacitetet që pacientët e këtushëm të mos shkojnë për trajtim në Prishtinë
16:03 | 29 Korrik 2020

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, po vazhdon vizitat nëpër spitalet e Kosovës.

Zemaj sot ka vizituar komunën e Mitrovicës, ndërsa më pas ka mbajtur konferencë për media.

“Jo vetëm që është shndërruar në prioritet lufta kundër Covid 19, por  po mundohemi të rrisim kapacitetet edhe këtu, në mënyrë që pacientët e Mitrovicës, Vushtrrisë dhe Skënderajt të mos kenë nevojë të shkojnë për trajtim në Prishtinë”.

Zemaj ka thënë se pas kalimit të pandemisë, fokusi do të jetë “decentralizimi i shërbimeve shëndetësore dhe spitaleve rajonale në Kosovë”.

“Me këtë, ndihmojmë banorët dhe i japim mundësi QKUK që të shkarkohet”, ka thënë Zemaj që ka sjellë një autoambulancë për këtë spital, donacion ky i BE-së.”, u shpreh ai.

 

Direkt: Publikimi i rasteve të reja me Covid-19

Direkt: Publikimi i rasteve të reja me Covid-19

Δημοσιεύτηκε από Front Online στις Τετάρτη, 29 Ιουλίου 2020

“Graniti” hap showroom-in e dytë në Prishtinë (VIDEO)

Të tjera