×
 • Lajme
 • Lajme

  Zemaj: Gastronomia ngjan me tubimet në dasma

  FrontOnline
  15 Qershor 2020

  Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, ka thënë se Qeveria Hoti nuk i ka lehtësuar masat ndaj koronavirusit. Por, ai ka folur për lirimin e masave në gastronomi.

  Zemaj ka thënë se kjo veprimtari ngjan me tubimet në dasma.

  “Lirimi i masave për gastronominë ka shumë rëndësi, sepse gastronomia përngjanë me dasmat. E poashtu kjo ndërlidhet edhe me kërkesat e mërgatës që të vijnë në Kosovë”, ka thënë Zemaj në Rtv Dukagjini.

  Ministria e Shëndetësisë deri më sot nuk e ka dhënë dritën e gjelbërt për lejimin e organizimit të dasmave dhe eventeve të tjera familjare.

  Pikërisht për këtë, emra të njohur të estradës shqiptare kanë protestuar sot para ndërtesës së Qeverisë së Kosovës, kundër anulimit të ngjarjeve që lidhen me “industrinë” e dasmave.

  KEDS ‘zhduk’ rrjetin ajror nga qendra e Malishevës
  Nga Rubrika
  Lajme03 Mars 2024
  Një 70-vjeçar është gjetur pa shenja jetë në fshatin Sllovi të Lipjanit. Zëdhënësi i Policisë së Kosovës, Daut Hoxha, ka deklaruar se...
  Lajme03 Mars 2024
  Për çështjen e Ligjit për Shëndetin Riprodhues dhe Fertilizimin e Asistuar, Besa Gaxheri është shprehur e ‘habitur’ se si ‘një a dy...
  Lajme03 Mars 2024
  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, nesër bashkë me ministrin e Infrastrukturës Liburn Aliu, do të jenë në terren. Bëhet fjalë për fillimin...
  Të tjera
  Lajme03 Mars 2024
  Kryeministri Albin Kurti, priti sot në takim antropologen, Janet Reineck. Në njoftimin e lëshuar nga Qeveria e Kosovës thuhet se Reineck është...
  Sport03 Mars 2024
  Pep Guardiola ka lartësuar Phil Foden në qiellin e shtatë pas paraqitjes brilante në fitoren 3-1 të Manchester Cityt përballë Manchester United...
  Lajme03 Mars 2024
  Zëdhënësi i Dhomave të Specializuara të Kosovës në Hagë, Michael Doyle ka treguar se këtë vit do të përfundoj në shkallë të...
  Bota/Rajoni03 Mars 2024
  Një seri shpërthimesh kanë tronditur Krimenë, pas një sulmi të raportuar me dron ukrainas në gadishullin i cili u aneksua nga Rusia...
  Bota/Rajoni03 Mars 2024
  NATO ka filluar në Detin Mesdhe një stërvitje masive kundër nëndetëseve. Operacioni pranë brigjeve të Siçilisë është bërë edhe më urgjent për...
  Lajme03 Mars 2024
  Kryeshefi ekzekutiv i Kompanisë Rajonale të Ujësjellësit (KRU) në Gjakovë, Hasan Krasniqi, është arrestuar në një pikëkalim kufitar në perëndim të Bullgarisë...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.