Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  Zeka: Gjykata Speciale do të akuzojë rreth 100 figura të larta të politikës dhe ushtrisë

  FrontOnline
  2 vite më parë

  Ish-deputeti Milaim Zeka thotë se janë rreth 100 aktakuza që do të publikohen nga Gjykata Speciale. Thotë se shumica prej tyre janë figura të larta të politikës dhe Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës.

  “Numri do të jetë i madh i atyre të cilët do të akuzohen”, tha Zeka.

  “Numri total mund të arrijë deri në 100 veta. Këta 100 veta do të jenë të gjithë figura të larta të politikës dhe ushtrisë. Pastaj nëndegë se kush do të jetë në kuadër të tyre të shohim por që numër i madh do të jetë”, shtoi ai në Kanal10.

  “Gjykata Speciale përveç një buxheti marramendës që e ka mandati i saj është i pakufizuar, mund të zgjasë 10 vjet, 15 vjet, 20 vjet deri të përfundojnë proceset. Çdo gjë rreth kësaj gjykate është enigmatike”, tha Zeka.

  Curri: Atdheu dhe Xhuli ia kaluan për shpejtësi të krijimit të lidhjes, Vivien dhe Getinjos (VIDEO)
  Nga Rubrika
  Lajme01 Prill 2023
  Ish-ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Skender Hyseni e ka mbështetur Marshin për Drejtësi që do të mbahet nesër. Hyseni përmes...
  Lajme01 Prill 2023
  Shkeljeve që kanë ndodhur në Kosovë për 12 muaj, e rekomandimeve të Avokatit të Popullit mezi iu vjen fundi në raportin 232...
  Lajme01 Prill 2023
  Të akuzuar për krime lufte dhe krime kundër njerëzimit, ish-presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, dhe tre bashkëpunëtorë të tij të kohës së...
  Të tjera
  Bota/Rajoni01 Prill 2023
  Në Mal të Zi nesër mbahet balotazhi i zgjedhjeve presidenciale, në të cilat presidenti në detyrë, Milo Gjukanoviq përballet me një sfidë...
  Vip01 Prill 2023
  Konkurrentja e edicionit të dytë të Big Brother VIP Albania, Olta Gixhari, ka vendosur që sonte të lërë lojën. Ajo ka deklaruar...
  Bota/Rajoni01 Prill 2023
  Kryetari i komunës së Bujanocit, Nagip Arifi duke komentuar zhvillimet e fundit politike në Kosovë, saktësisht “ujdin” e Kosovës dhe Serbisë, bazuar...
  Lajme01 Prill 2023
  Profesori në Universitetin John Hopkins, Edward Joseph ka thënë se në rast të dështimit të marrëveshjes mes Kosovës dhe Serbisë, do të...
  Vip01 Prill 2023
  Arbana Osmani e nisi mbrëmjen e sotme spektaklin e “Big Brother VIP” duke njoftuar se të gjithë banorët, përpos njërës, kanë vendosur...
  Vip01 Prill 2023
  Sot banorët janë sfiduar për të zgjedhur nëse është e vërtetë apo jo, informatat jashtë “BBVA”. Njëra nga to ishte se Kevin...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.