×
 • Lajme
 • Lajme

  Zaim Thaçi: Ende nuk dihet burimi i tri infeksioneve të reja me COVID-19 në Podujevë

  FrontOnline
  23 Qershor 2020

  Në Podujevë sonte tanë paraqitur tri raste të reja me coronavirus.

  Drejtori i Shëndetësisë në Komunën e Podujevës, Zaim Thaçi thotë për RTV Dukagjinin se këto rezultate kanë dalë nga testimi i 19 mostrave të dyshuara.

  Ai thotë se njëri rast është paraqitur në Podujevë ndërsa dy tjerat në fshatin Revuq të kësaj komune.

  “Nuk e dimë me saktësi nga vijnë burimet e infeksionit por për ne janë raste të reja”, tha ai.

  Thaçi thotë se ka pasur raste edhe nga institucionet publike që kanë qenë të prekur me coronavirus por sipas tij në përgjithësi është menaxhuar mirë situata nga komuna.

  Në Podujevë numri i përgjithshëm i të prekurve me coronavirus ka shkuar në 35 ndërsa njëri nga ta ka humbur jetën në përballje me virusin.

  Nesër këto zona do të mbesin pa rrymë deri në 7 orë
  Nga Rubrika
  Lajme28 Maj 2024
  Asambleja Parlamentare e NATO-s e ka miratuar të hënën rekomandimin për avancim të statusit të Kosovës nga anëtare vëzhgues në anëtare të...
  Lajme28 Maj 2024
  Analisti politik, Artan Muhaxhiri, për FrontOnline thotë se puna dhe se si e kanë marrë pushtetin kryetarët në komunat veriore, ka qenë...
  Lajme28 Maj 2024
  Deputetja e AAK-së¸Time Kadrijaj, për FrontOnline thotë se nuk ka ndonjë raport që vlerëson punën e katër kryetarëve të komunave veriore. ‘’Nuk...
  Të tjera
  Sport27 Maj 2024
  Ermal Krasniqi është vetëm një hap larg transferimit te Sparta Praga. Reprezentuesi i Kosovës që është aktualisht pjesë e Rapid Bukureshtit, do...
  Lajme27 Maj 2024
  Ramush Haradianj, kryetar i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), ka pretenduar të hënën se kryeministri i Kosovës Albin Kurti “është i...
  Lajme27 Maj 2024
  Raportuesja për Kosovën në Parlamentin Evropian, Viola Von Cramon, ka thënë se nuk do të këtë përparim të Kosovës dhe Serbisë drejtë...
  Lajme27 Maj 2024
  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka përkujtuar në përvjetorin e vdekjes së saj, nënën Pashkë. Kurti ka thënë se bijtë e saj,...
  Sport27 Maj 2024
  Jadon Sancho i dërgoi një mesazh ish-bashkëlojtarit Jude Bellingham pasi u konfirmua se Real Madridi do të përballet me Borussia Dortmundin në...
  Lajme27 Maj 2024
  Në Shtetet e Bashkuara të Amerikës është shënuar “Dita e Përkujtimeve”. Qëllimi kryesor i kësaj feste është të nderojë dhe të kujtojë...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.