×
 • Lajme
 • Lajme

  VV-ja në Istog nuk mbështetë Rezolutën për mbrojtjen e UÇK-së

  FrontOnline
  21 Korrik 2020

  Lëvizja Vetëvendosje ka dalë edhe zyrtarisht kundër mbështetjes së UÇK-së.

  Në mbledhjen e sotme të Kuvendit Komunal të Komunës së Istogut, asamblistët e Vetëvendosjes votuan kundër rezolutës së propozuar për mbrojtjen e vlerave të UÇK-së, rezolutë kjo e cila deri tani është votuar në disa Kuvende Komunale të Kosovës.

  Grupi Parlamentar i Vetëvendosjes në Istog ka thënë se kanë udhëzime nga qendra e Vetëvendosjes në qendër që mos të votojnë këtë rezolutë pro UÇK-së.

  Pavarësisht deklarimit kundër nga ana e Vetëvendosjes, partitë tjera në këtë Komunë votuan pro rezolutës dhe ajo u miratua me shumicën e votave të asamblistëve.

   

   

   

  “Petrol Company” në natën e “Kurban Bajramit” e bën me shtëpi të re familjen nga Skenderaj
  Nga Rubrika
  Lajme23 Qershor 2024
  Arben Taravari është emëruar ministër i Shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut. Kështu ka njoftuar ai përmes një postimi në Facebook. Ai ka...
  Lajme23 Qershor 2024
  Sipas Prishtina Weather, 57mm të reshura u regjistruan në Prishtinë deri në orën 22:00. Në njoftim thuhet se të reshurat e gjithë...
  Lajme23 Qershor 2024
  Pesë udhëtarë janë evakuuar, pasi autobusi me të cilin udhëtonin e kishte të pamundur të qarkullonte shkaku i reshjeve të mëdha të...
  Të tjera
  Lajme23 Qershor 2024
  Kompania Kosovare për Distribuim me Energji Elektrike në Kosovë (KEDS) ka njoftuar se pas reshjeve të shiut disa rajone ka pasur ndërprerje...
  Lajme23 Qershor 2024
  Nënkryetarja e Komunës së Prishtinës, Jehona Lushaku Sadriu, ka kërkuar nga qytetarët që të qëdrojnë nëpër shtëpi dhe vende të sigurta pas...
  Lajme23 Qershor 2024
  Presidenti i Shqipërisë dr. Bajram Begaj, gjatë ditës së sotme ka vizituar Komunën e Junikut ku është takuar me kryetarin Ruzhdi Shehu....
  Lajme23 Qershor 2024
  Deputeti i PDK-së, Xhavit Haliti ka pritur në takim presidentin e Shqipërisë, Bajram Begaj. Haliti përmes disa fotografive të shpërndara në “Facebook”,...
  Lajme23 Qershor 2024
  Kryetari i komunës së Prishtinës, Përparim Rama, ka reaguar pas rreshjeve të mëdha që po mbizotrojnë në qytet. Rama ju ka bërë...
  Sport23 Qershor 2024
  Në prag të ndeshjes vendimtare ndaj Spanjës në Grupin B të Euro 2024, trajneri i Kombëtares shqiptare, Sylvinho, shpreh entuziazmin dhe vendosmërinë...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.