[wp-story]

Lajme

Vritet me armë zjarri një shqiptar në Bruksel

Vritet me armë zjarri një shqiptar në Bruksel
00:01 | 28 Nëntor 2020

Një shqiptar është ekzekutuar me armë zjarri mbrëmjen e sotme në Bruksel. Ai u qëllua 8 herë në lagjen e njohur, Molenbeek dhe ndërroi jetë në vend. Viktima është rreth 38-vjeç.

Nga të dhënat e para, sipas medieve, shqiptari u qëllua me të paktën 8 plumba, ndërsa dyshohet se qëndronte ilegalisht në Belgjikë.

Policë, prokurorë dhe ekspertë shkuan në vendin e ngjarjes për të mbledhur provat me qëllim për të shkuar në gjurmët e autorit të krimit. Ende nuk dihet identiteti i shqiptarit dhe pistat mbi të cilat po zhvillohen hetimet.

“M Sillosi” S’ka nëvojë për panik, grurë ka me bollëk

Të tjera