×
 • Lajme
 • Front TV
 • Front TV

  Veseli kërkon formimin e Komisioneve për zbardhjen e të vërtetave, e fillon me privatizimin

  FrontOnline
  22 Qershor 2020

  Kryetari i Partisë̈ Demokratike të Kosovës (PDK), Kadri Veseli, ka mbajtur konferencë për media lidhur me ngritjen e disa komisioneve hetimore në Kuvendin e Kosovës, të cilat komisione do të merren me të gjithë shkelësit e ligjit, raporton Front Online.

  Ai tha se që nga sot do të fillojë rrugëtimi më të vërtetën për të gjithë ata që kanë abuzuar që 20 vjet për shumë tema në Kosovë.

  “PDK dhe unë jemi të përkushtuar për ta përfaqësuar interesin e qytetarëve dhe të shtetit, jemi të angazhuar që t’u japim barazi të gjithë qytetarëve ku nuk ka vend për krim dhe korrupsion. Unë e kam dhënë fjalën dhe po mundohem ta mbajë, javën që shkojë e kam prezantuar rrugëtimin e ri të PDK-së, ku zë vend shteti i së drejtës për mua si kryetar dhe për PDK-në interesi i qytetarëve dhe mbrojtja e Republikës. Jemi mbi çdo gjë prandaj nga sot e nisim ballafaqimin me të vërtetën për shumë tema e shumë vendime me të cilën është abuzuar që 20 vjet”, tha Veseli para gazetarëve.

  Veseli tha se PDK-ja do të fokusohet që ta çojë përpara procesin e konfiskimit të pasurisë së paligjshme.

  “Si parti e qendrës se djathë do të angazhohemi qe këtij procesi t’i ecim deri në fund duke e konfiskuar pasurinë e paligjshme”, tha ai.

  Veseli gjatë konferencës foli edhe për marrëveshjen me Serbinë.

  Ai tha se PDK-ja është për dialog në mënyrë që të përmirësohen raportet me Serbinë.

   

  https://www.facebook.com/FrontOnlineMedia/videos/3819381798137183/

   

  Bigbrother Vip Kosova dhe Bigbrother Vip Albania në Artmotion
  Nga Rubrika
  Lajme18 Maj 2024
  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti priti në vizitë miqësore udhëheqësit e koalicionit VLEN të partive shqiptare në Maqedoninë Perëndimore, Bekim Qoku, Bilall...
  Lajme18 Maj 2024
  Nënsekretarja amerikane për Diplomaci Publike dhe Çështje Publike, Liz Allen, ka arritur në Kosovë. Ambasadori amerikan në Prishtinë, Jeff Hovenier, ka njoftuar...
  Lajme18 Maj 2024
  Drejtori i Inspektoratit në Prishtinë, Florian Dushi, lidhur me inspektimet e sotme në kryeqytet ka thënë se aksioni është duke u zhvilluar...
  Të tjera
  Bota/Rajoni18 Maj 2024
  Ambasadori i Bosnje-Hercegovinës në Kombet e Bashkuara, Zllatko Llagumxhija ka bërë të ditur se është arritur pajtueshmëri për tekstin përfundimtar të rezolutës...
  Lajme18 Maj 2024
  Këshilltari i zëvendëskryeministrit Besnik Bislimi, Klisman Kadiu, ka thënë se Serbia po vazhdon politikën e saj destruktive pa u ndëshkuar, ndërsa Kosova...
  Sport18 Maj 2024
  Ish sulmuesi i Arsenalit dhe Manchester Unitedit Robin van Persie ka marrë pozitën e trajnerit të skuadrës holandeze SC Heerenveen, duke nënshkruar...
  Lajme18 Maj 2024
  Në Objektin e Qeverisë, Kryeministri Albin Kurti dhe ministri i Financave, Hekuran Murati sot morën pjesë në konferencën për shënimin e fillimit...
  Bota/Rajoni18 Maj 2024
  Prokuroria e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar, ka dhënë një njoftim zyrtar për megaoperacionin që goditi grupet kriminale në disa...
  Lajme18 Maj 2024
  Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Elmi Reçica komentoi deklaratën e presidentës Osmani se anëtarësimi i Kosovës në KIE mbetet vetëm çështje...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.