[wp-story]

Lajme

Vendimin e KQZ-së për votuesit jashtë vendit e votuan edhe dy anëtarët e VV-së

Vendimin e KQZ-së për votuesit jashtë vendit e votuan edhe dy anëtarët e VV-së
23:24 | 11 Janar 2021

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka marrë vendim që të telefonojë të gjithë ata që aplikojnë jashtë vendit për votim në zgjedhjet e 14 shkurtit, e ata që nuk lajmërohen në telefon, humbin të drejtën e votës.

Ky vendim ka hasur në kritika të disa prej deputetëve të Lëvizjes Vetëvendosje.

Madje ushtruesja e detyrës së presidentes, Vjosa Osmani, përmes një letre i ka kërkuar KQZ-së që ta shqyrtojë vendimin në fjalë.

Por këtë vendim e kanë votuar edhe dy anëtarët e VV-së në KQZ, Sami Kurteshi dhe Alim Rama.

Kjo mund të vërehet në videon e mbledhjes së sotme të KQZ-së.

Super zbritje në “Petrol Company”

Të tjera